به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت: استانداری تهران امروز بعدازظهر با صدور ابلاغیه ای، به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا در استان تهران، از 12 الی 18 مهرماه، محدودیت هایی را اعلام کرد. از آنجا که یکی از بندهای این ابلاغیه، ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم مذهبی در هفته جاری می باشد، به محض اطلاع از صدور این نامه، پیگیری هایی را آغاز کردیم.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته متوجه شدیم با وجود صدور ابلاغیه فوق الذکر، هنوز تصمیم نهایی در مورد مراسمات اربعین گرفته نشده و تصمیم نهایی به جلسات فردا موکول شده است.

سهرابی گفت: علاوه بر جلسه ای که در سطح استان برگزار خواهد شد، بنا بر اعلام آقای ذوالفقاری معاون وزیر کشور و رئیس ستاد ملی اربعین، فردا جلسه ای ویژه استان تهران با حضور وزیر کشور نیز برگزار خواهد شد و بالطبع در مورد مراسمات اربعین استان در این جلسه تصمیم گیری نهایی انجام خواهد شد.

لذا از هیات های مذهبی که همواره در صف اول التزام و رعایت دستورالعمل های اعلامی بوده اند تقاضا داریم هرگونه تصمیم در مورد برگزاری یا عدم برگزاری مراسمهای ایام اربعین را به فردا موکول کنند.

وی در انتها اظهار داشت، بر خلاف ایام دهه اول محرم، در تصمیمات ویژه اربعین، به سازمان تبلیغات، فرصت مشارکت جدی داده نشده است و ما نسبت به نحوه تصمیم گیری ها در مورد مراسمات داخلی اربعین گله مندیم و امیدواریم مسئولان مربوطه، با لحاظ تمام مسائل و مصالح، نسبت به تعطیلی یا برگزاری هیات ها در ایام اربعین تصمیم گرفته و به صورت روشن و به موقع، اعلام کنند.

البته واضح است که نتیجه هرچه باشد، بنا بر امر رهبر حکیم انقلاب، سازمان تبلیغات اسلامی و عامه ی هیات های مذهبی، تابع تصمیمات ستاد کرونا خواهند بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: