به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در آیین افتتاح سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی خاطر نشان کرد:  ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان و ارتباط بیشتر آنها با مباحث ارزشمند قرآن و آموزه های دینی، فلسفه و هدف اصلی برگزاری مسابقات دانش آموزی قرآن و معارف اسلامی است.

وی اظهار کرد: هیچ رسانه ای گویاتر و موثرتر از قرآن جهت ارتباط انسان ها با خدای خود وجود ندارد و قرآن درس زندگی است که درآن به همه ی جنبه های فرهنگی، اجتماعی، فردی و اقتصادی زندگی انسان توجه شده است.

محسن بیگی بر یادگیری معارف قرآنی توسط دانش آموزان در سنین جوانی و نوجوانی تاکید و تصریح کرد: قرآن باب معرفت الله و موثر ترین  رسانه و زبان ارتباط خالق با مخلوق است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ارتباط بین عترت و قرآن را برای هدایت بشر ضروری دانست و اظهار داشت: بشر برای استفاده صحیح از آیات الهی نیاز به قرآن ناطق یعنی امام معصوم دارد.

محمد محسن بیگی به شرکت بیش از 400 هزاردانش آموز در مرحله آموزشگاهی و منطقه ای  مسابقات قرآن و معارف اسلامی اشاره کرد و گفت: مرحله استانی این مسابقات با حضور 3 هزار و 840 دانش آموزدر شهرستان های زرند، جیرفت، رفسنجان و سیرجان  و منطقه گلباف برگزار شده است.

وی از کسب 12 رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان کرمانی در مسابقات قرآن و معارف اسلامی سال 94 خبر داد و گفت: نفرات اول مسابقات مرحله استانی به مرحله کشوری که در تابستان 95 به میزبانی استان های همدان و خراسان رضوی  برگزار خواهد شد راه می یابند.

بر پایه این گزارش، مرحله استانی مسابقات قرآن و معارف اسلامی رشته های تفسیرقرآن و انشای نماز با حضور 768 دانش آموز به مدت دو روز در زرند برگزار شد.