به گزارش برنا - ایلام، حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اظهار کرد: حجت‌الاسلام سلیمانی دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور فردا چهارشنبه  ٣٠ فروردین به ایلام سفر خواهد کرد.

 وی، بابیان اینکه حجت‌الاسلام سلیمانی به‌منظور شرکت و سخنرانی در همایش منطقه‌ای بزرگداشت علی شاه خان حیدری زادی شاعر ایلامی به این استان سفر می‌کند، یادآور شد: این همایش با حضور وی، به‌عنوان مهمان ویژه در شهر سرابله برگزار می‌شود.

 چراغی پور، بابیان اینکه تمهیدات لازم برای سفر دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در استان فراهم‌شده است، اظهار کرد: بازدید از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهر سرابله در برنامه سفر یک‌روزه دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد نیز قرار دارد.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، تصریح کرد: همچنین برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان در روز گذشته وارد ایلام شده‌اند و مورد استقبال و پذیرایی قرارگرفته و به مدت دو روز مهمان شهر ایلام خواهند بود و برنامه‌های قرآنی ازجمله برگزاری محافل انس با قرآن کریم برگزار می‌شود.

 چراغی پور، با اشاره به اینکه ١٥ نفر از برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از طریق استان ایلام و مرز مهران به کربلای معلی اعزام خواهند شد،تصریح کرد: دیدار با استاندار ایلام، دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مساجد و زندان مرکزی ایلام از برنامه‌های این عزیزان در استان است.