به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام علی مصائبی در حاشیه بازدید از سی و پنجمین مسابقات قرآن، عترت و نماز استان در رشته های ترتیل و حفظ در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) تبریز با بیان این که  مسابقات قرآن دانش آموزی که  به همه مسابقات  قرآنی عظمت بخشیده است، افزود :حضور دانش آموزان به ویژه  دختران نسبت به بحث قرآنی چشمگیر و قابل قبول است.
وی ادامه داد : در سال های گذشته مسابقات قرآنی دانش آموزی تا حد استانی پیش می رفت ولی امسال با توجه به تلاش های سازمان اوقاف کشور ، برای اولین بار مسابقات دانش آموزی بین المللی برگزار شد که مایه ی امید برای دانش آموزان است تا به مقطع بالاتری دست یابند.
وی با اشاره به این که نفر اول از کشور جمهوری اسلامی است، افزود : ما همگی تلاش خود را بیشتر می کنیم تا دانش آموزان بیش از پیش به شرکت در برنامه های قرآنی تشویق شوند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: بحث قرآنی، بحث معنوی است و از طرف دیگر برگزاری مسابقات قرآنی در مکان های معنوی  فضای معنویت و آرامش بخشی ایجاد می کند.
مصائبی اضافه کرد : در سال های اخیر مخصوصاً امسال همکاری و هماهنگی های خوبی بین اداره کل اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش  استان انجام گرفت و ما پیشنهادات و انتقادات داوران، شرکت کنندگان، ناظرین و رسانه ها را مطالعه خواهیم کرد تا برای سال های آتی نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.