به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «مجتبی فائق»، مدیرعامل موسسه روح الجنان با اشاره به هدف ایجاد مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت روح‌الجنان و شعبه بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه اظهار داشت: به سبب ظرفیت‌های منطقه و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی که به واسطه قشر مهاجر ایجاد شده بر آن شدیم تا از ظرفیت مؤسسه‌ فرهنگی و حضور متخصصان در این زمینه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال ترویج سبک زندگی اسلامی هستیم افزود: پنج فعالیت اصلی را در سال جاری دنبال کنیم که شامل آموزش ازدواج، آئین همسرداری، تربیت فرزند، پرورش خلاقیت کودکان بر مبنای روش فلسفه کودک بنیاد حکمت صدرا و مشاوره خانواده می‌شود.

مدیرعامل مؤسسه روح‌الجنان ادامه داد: متأسفانه پیش از این به مشاوره‌های فردی چندان بهایی داده نمی‌شد اما در حال حاضر با افتتاح این مؤسسه قرآنی این مشاوره‌ها به صورت رایگان برای همه اقشار برگزار می‌شود و علاوه بر این بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه نیز در سطح لواسانات تقویت می‌شود.

photo_2019-04-21_20-59-29

فائق عنوان کرد: برای پرهیز از موازی‌کاری تیم پژوهشی ایجاد شده تا ارتباط با ارگان‌ها را به صورت علمی پیش ببرد و در سطح عملیاتی نیز فعال شود که در این زمینه تعامل سازنده‌ای با اداره اوقاف ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های مؤسسه روح‌الجنان به صورت پایلوت در لواسانات برگزار می‌شود و این ظرفیت وجود دارد که در کل استان تهران و بعدها در سراسر کشور نیز بتوانیم از ظرفیت‌های این مؤسسه برای ترویج فرهنگ قرآنی، نهج‌البلاغه و سبک زندگی اسلامی استفاده کنیم.

در ادامه مراسم محمود لولاچیان رییس جامعه تعلیملت اسلامی اظهار کرد: همیشه افراد بزرگ هنگام فوت و وداع گفتن دار فانی، کلماتی را میگویند که ارزش بالایی دارد. پیامبر اکرم ص هنگام رحلتشان جمله می فرمایند: ای مردم از بین شما میروم و ۲ چیز گران مایه (عترت و کتاب خدا)،را به رسم می گذارم.

photo_2019-04-21_20-58-45

وی با اشاره به اینکه هرجا قرآن است باید عترت و ائمه معصومین هم باشد افزود: باید محافل و مجالس ما به نور قرآت و عترت آشنا باشند. توحید، نبوت و امامت را بابد سرلوحه خود قرار دهیم و توسل به امام زمان را از دست ندهیم.

رییس جامعه تعلیمات اسلامی بیان کرد: باید عقیده فرزندانمان به اسلام را باید بیشتر کنیم و دستورات دینی را آمدزش داده و اخلاق را فراموش نکنیم.

صادقی مصلح رییس سازمان اوقاف و امور خیریه لواسان در این باره گفت: ما به صورت پایلوت از امامزاده عبدالله شروع کردیم که آماده برگزاری کلاس های آموزشی است.

وی افزود: خواسته و نیاز منطقه لواسانات به آموزه های قرآنی بسیار زیاد است و به یاری خداوند متعال و در روز میلاد حضرت ولیعصر اقدامات شایسته و بایسته ای در راستای دین و تشییع  انجام شده است.

photo_2019-04-21_20-58-53

مصلح با تاکید بر اینکه نیاز این بخش به آموزه های دینی و مذهبی زیاد است گفت: دشمن با برنامه کار می کند و از مهدهای کودک شروع کرده و با هدف از بین بردن آموزه های دینی کار می کند‌ باید با برنامه های از پیش تعریف شده وظیفه خود را در قبال دین انجام دهیم.

رییس سازمان اوقاف و امر خیریه لواسان بیان کرد: بخش عمده کار در قسمت خانواده هاست که با برگزاری کلاس های مشاوره امیدواریم بتوانند از مباحث خانواده شروع کنند و اداره اوقاف نیز همکاری  های لازم را انجام می دهد.

مجتبی حسنی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رودبار قصران گغت: امروز ولادت کسی است که همه منتظر ظهورش هستند. اقایی که با تشکیل دولت کریمه و با مدیریت صالحان عالم جهت الهی می دهد و شعار توحید را در همه گستره عالم نهادینه می کند. 

وی افزود: یکی از احادیث ائمه خدا ولادت حضرت بقیه الله که از معجزات خداست. در خطبه غدیر چگونه رسول خدا از منجی عالم بشریت سخن می گوید؟ پس این یک معجزه است.

 

امام جمعه رودبار قصران بیان کرد: در زمان وجود مقدس امام حسن عسگری، فرعون های زمان می خواهند که امام زمان بر دین نیاید اما اراده خداوند متعال این است که در سال 255 ه.ق امام زمان با معجزه به دنیا اید.

وی عنوان کرد: مستکبرین عالم می خواهند نور حق را خاموش کنند اما خداوند متعال مکر آنها را به خودشان بر می گرداند. ما امیدواریم ظهور حضرت یار و دلدار به چشم خود ببینیم و خداوند متعال عالم را به نور ولی خود روشن خواهد کرد.

سیدجواد بهشتی در ادامه مراسم با بیان اینکه باید به یاری حضرت بقیه الله بشتابیم افزود: پیاده کردن قرآن،تلاش برای فهم و نشر قرآن ،  بندگی خداوند و برچیدن بساط ظلم و فساد و تباهی از مهم ترین اهداف امام زمان است.

وی بیان کرد: امام زمان مستضعفین را یاری می کند و ما باید اما عصر را در رسیدن به اهدافش یاری کنیم.

در ادامه امین زاده معاون فرهنگی بنیاد نهج البلاغه عنوان کرد: امام زمان امام مهربانی هاست همه ما وظیفه داریم تا با امام زمان ارتباط داشته باشیم. همه ما باید بدانیم آنچه را که انجان می دهیم امام زمان به اعمال ما توجه دارد و همراه ماست.

وی تصریح کرد: همه خوبی ها و نعمت هایی که خداوند به ما داده از برکت وجود امام زمان است. انشاالله همه ما به رفتار و کردار خود توجه کرده و برای فرج امام زمان دعا کنیم زیرا همه نا سرباز امام زمان هستیم و کسی که سرباز امام زمان است باید به اعمال خود توجه کند.

امین زاده در ادامه افزود: امیدوارم همه ما که امام زمان را دوست داریم در عمل هم این دوستی را نشان دهیم تا امام زمان هم از ما خوشنود باشد.

photo_2019-04-21_20-58-49

photo_2019-04-21_20-58-39

 

photo_2019-04-21_20-58-30

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: