به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی اسماعیل‌پور»، استاد حوزه علمیه نبی‌اکرم(ص)، رباره راهکارهای تبیین پیام‌های عاشورا برای نسل جوان و نقش علماء و ائمه جماعات در تبیین این پیام‌ها گفت: امام حسین(ع) چون چراغ پر فروغ است. ما پیرو مکتبی هستیم که بزرگترین حماسه تاریخ را آفریده است. ما، در راه آیینی گام برمی‌داریم که همه انسان‌های عدالت طلب و حق‌باور خداجو این راه را می‌ستایند.

استاد حوزه علمیه نبی‌اکرم(ص) تهران افزود: ما اگر بخواهیم نهضت تاریخ ساز عاشورا در گذر زمان و جاری لحظه‌های حیات همچنان جاودانه بماندة، بایدتلاش کنیم همه افراد بشر به ویژه جوانان، با اهداف والای حسین (ع) آشنا شوند.

امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان بیان کرد: اگر نگاهی گذرا به حماسه بزرگی که سال ۶۰ هجری در ساحل فرات توسط  معمار بزرگ کربلا رخ داد، داشته باشیم اهمیت آن را خواهیم شناخت و از اعماق قلب و ژرفای روحمان درود می‌فرستیم به شهیدان کوی عشق و شهادت که چنین حرکت بزرگی را انجام دادند و باگروهی اندک در برابر حاکمان غاصب ایستادند و باجان پاک و خون سرخشان به تاریخ و انسانیت شرف و اعتبار بخشیدند. هنوز ندای حق طلبی و عدالت‌خواهی زاده زهرا (س) به گوش می‌رسد «الا ترون الی الحق لایعمل به والی الباطل لا یتنهی عنه ......» آیا نمی‌نگرید که به حق عمل نمی‌شود و کسی از باطل جلوگیری نمی‌کند در این شرایط اگر انسان آزاده‌ای بمیرد سزاوار است و زیستن با ستمگران غیر از درد و رنج نخواهد بود.

این کارشناس دینی ادامه داد: پیام عاشورا و سخن یاران امام حسین (ع) به تعبیر امام صادق (ع) جهل‌زدایی و ایجاد آگاهی بود و هدف والا ایشان قرارگرفتن انسانیت در راستای هدایت و مسیر رشد و پویایی واعتلای وجودی  تک تک افراد بشر بود «و بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهالة وحیرت الضلالة» امام حسین (ع) خون قلبش را در را خدا بخشید تا بندگان خدا را ازجهل وگمراهی نجات بخشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی اسماعیل‌پور با تاکید بر اینکه دانشوران، فرهیختگان، فرزانگان و عالمان دین به ویژه امامان جمعه و جماعت در آگاهی بخشیدن و آشنا کردن مردم نسبت به این قیام جاوید و نهضت مانا نقش بسیار مهمی را بردوش دارند گفتند: از این فرصت طلایی بهره‌مند شوید و همگان را به ویژه نسل جوان را با اهداف متعالی آن آشنا سازید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: