به گزارش برنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه امام حسن(ع) شهرستان قزوین با تأکید بر اینکه سپاه پرچم‌دار مقابله با متجاوزانِ به حقوق مستضعفان است، بیان کرد: خداوند فرموده کسانی که ایمان دارند و عمل صالح انجام می‌دهند، در مقابل بی‌رحمان و متجاوزان به حقوق مستضعفان می‌ایستند و مجموعه سپاه در زمره این رسالت الهی قرار دارد.

وی افزود: سپاه پرچم‌دار میدانی تقوا در مقابل مفسدان جهان‌خوار است و این تشکیلات صرفاً یک نیروی نظامی محسوب نمی‌شود بلکه مجموعه‌ و تشکیلاتی در طراز آرمان‌های امام زمان(عج) است و همه فعالیت‌های آن تمرینی برای دوران ظهور محسوب می‌شود.

عابدینی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه بارز انسان با تقوا معرفی کرد و یادآور شد: شهید سلیمانی علاوه بر تقوای فردی، از تقوای جمعی نیز بهره‌مند بود و همین موضوع علت اثرگذاری و ماندگاری خدمات ایشان شد و امیدواریم شخصیت ایشان الگویی برای همه ما قرار گیرد.

وی با تشریح اهمیت و جایگاه ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: انسان با انس حقیقی و نه ظاهری با قرآن کریم و استفاده از برکات ماه مبارک رمضان به انسانیت، کرامت، عظمت و شرافت دست می‌یابد و چنین انسانی هیچگاه زیر بلیت دیگران نرفته و عزت خود را از دست نمی‌دهد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه خداوند طهارت ظاهری و باطنی را شرایط انس حقیقی با قرآن مطرح کرده است، خاطرنشان کرد: حقیقت قرآن تنها در حفظ و قرائت آن خلاصه نشده است و مقصود از قرائت و حفظ قرآن باید این باشد که حقایق باطنی آیات الهی را دریابیم.

در پایان این مراسم از خدمات سرهنگ محسن شیخ‌حسنی تقدیر و سرهنگ علیرضا حیدری به عنوان فرمانده جدید ناحیه امام حسن(ع) معرفی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: