به گزارش برنا از قزوین، علیرضا وارثی گفت: در این مدل بیماران پس از پذیرش وارد مرحله سم زدایی شده  و پس از ۲ هفته به مدت ۱۰۵ روز به شکل اقامتی تحت درمان‌های روانی اجتماعی و معنوی می‌گیرند.

وی ادامه داد: مسئولیت اداره امور داخل این مرکز از نظافت گرفته تا شستشو و آشپزی برعهده خود بیمار است و پس از پایان دوره سم زدایی و اقامت فرد بهبودیافته براساس مدل درمان سر پایی و خود یاری به طی مدت هشت ماه در ۵۲ جلسه نشست درمانی و آموزشی شرکت می‌کند.

وارثی تصریح کرد: پس از پایان اقامت افرادی که سر پناه و خانواده ندارند جهت اسکان و اقامت به مراکز اقامتی ارجاع شده و در صورت داشتن شغل یا مهارت شرایط بازگشت آنها به اجتماع با کمک مددکار فراهم می‌شود.

مدیرکل بهزیستی قزوین بیان داشت: کلاس‌های شناختی - رفتاری، مصاحبه انگیزشی و آموزش خانواده، بهره‌مندی از ظرفیت گروه‌های خودیار، گروه درمانی، مداخلات توسعه اجتماعی فرد و آموزش‌های شغلی از عمده مورادی است که در طول هشت ماه برای معتادان تدارک دیده شده است.

وارثی خاطرنشان کرد: در این مدل سعی شده  فرد پس از رهایی از موادمخدر و کسب مهارت‌های اولیه به مدت یک سال بتواند به راحتی به جامعه بازگشته و فعالیت‌های اجتماعی خودش را از سر بگیرد.

این مرکز جامع درمان اعتیاد هم اکنون در محدوده شهرستان آبیک قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: