به گزارش برنا از قزوین،  بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین در همایش بیانیه گام دوم انقلاب جهش تولید و امنیت فراگیر با قدردانی از زحمات نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در شرایط کنونی با حداکثر فشار اقتصادی بیشترین امنیت را برای مردم رقم زده است و مدیون رشادت‌های شما هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان با تأکید بر اینکه تولید کنندگان و سرمایه گذاران به دنبال فضای امن می‌گردند، تصریح کرد: امنیت به واسطه حضور نیروی انتظامی به وجود می‌آید.

وی افزود: در رخداد‌های اخیر آمریکا شاهدیم که پلیس آمریکا نتوانست امنیت حداقلی را برای مردم تأمین کند.

بخشنده خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی در سال ۹۸ حدود ۷۰ درصد اقتصاد کشور را مدیریت کرد و سال جاری، سال سختی پیش رو داریم.

رئیس اتاق بازرگانی کشور، قاچاق کالا را یکی از آسیب‌های مهم کشور دانست و گفت: از وجود پلیس اقتصادی خوشحالیم و این پلیس نقش مؤثری برای حل معضل اقتصادی دارد.

بخشنده با بیان اینکه رصد فضای مجازی برای برقراری نظم اقتصادی در دستور کار پلیس قرار گیرد، گفت: سرمایه گذاران مختلفی داریم که با تمام توان کار کرده و به اقتصاد و اشتغال کشور کمک می‌کنند و باید منزلت فعالان اقتصادی در حوزه انتظامی حفظ شود.
 
رئیس اتاق بازرگانی با تأکید بر اینکه قاچاق کالا سالانه ۲۵ میلیارد دلار به تولید کنندگان ضربه می‌زند، تصریح کرد: نیازمند برخورد با دانه درشت‌ها هستیم و مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته می‌تواند کمک مؤثری داشته باشد.

بخشنده ابراز امیدواری کرد که پروژه ملی شناسایی و رهگیری کالا‌های قاچاق زودتر تشکیل شود.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی استان، تقلب در کالا‌های وارداتی از دیگر معضلاتی است که با آن دست به گریبان هستیم.

بخشنده با بیان اینکه ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی باید وارد کشور می‌شد، اما نشده است، گفت: امیدواریم با بازگشت این رقم شاهد رونق تولید باشیم.

وی افزود: افرادی با کلاه برداری سازمان یافته و سواستفاده از کارت بازرگانی ارز ۴۲۰۰ تومانی را از کشور خارج کرده و خود نیز کشور را ترک کرده اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: