به گزارش برنا از قزوین، عزیزالله افضلی روز پنجشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین، افزود: یکی از ویژگی‌های استان قزوین، نزدیکی به پایتخت بوده و راه‌های ارتباطی، شاخصه‌های اقلیمی و قدمت در بخش کارگری به ویژگی‌های استان افزوده است.

وی اضافه کرد: بخشی از صنایع استان قزوین بیش از چندین دهه قدمت دارند و در شهر صنعتی البرز واحدهایی با بیش از پنج دهه قدمت فعالیت می‌کنند.

این مسئول گفت: یکی از مباحثی که اخیرا از سوی استاندار قزوین پیگیری و مصوب شد، موضوع معافیت مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین بود که موجب خوشحالی بسیاری از سرمایه گذاران شد.

افضلی گفت: شهرک صنعتی کاسپین جزو شهرک‌های تقاضا محور استان و کشور است و خیلی از واحدهای برند، تقاضای تخصیص زمین و استقرار در این شهرک را دارند.

وی گفت: حدود ۲۰۰ معدن در استان داریم که امکان سرمایه گذاری در آنها فراهم است و باید حتما کارهای توسعه‌ای در این بخش انجام شود.

افضلی افزود: ساخت و تولید بخش عظیمی از شیشه کشور در قزوین انجام می‌شود و استان در زمینه نساجی نیز فعالیت‌های بسیار چشمگیری دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، گفت: بیش از سه هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی در استان مستقر هستند که ۲ و نیم درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور را به خود اختصاص اند.

وی گفت: حدود ۶۰۰ بازرگان در استان حضور دارند و برای تسهیل فعالیت آنها و واحدهای تولیدی استان، تکمیل زنجیره بخش تولید و صادرات محصولات تولیدی را در سال جهش تولید پیگیری خواهیم کرد.

حرکت به سمت تجارت‌های ارزآور در دستور کار باشد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان قزوین نیز در این مراسم با بیان اینکه در پنج سال آینده باید به سمت تجارت‌های ارز آور حرکت کنیم، گفت: امروز کشور ما با اقتدار بنزین و مواد غذایی را به ونزوئلا فرستاد که نشان دهنده عظمت و اقتدار کشور است.

مهدی بخشنده گفت: امروز مجموعه‌های بزرگ و توانمندی داریم که با ظرفیت‌های بسیار پایینی فعالیت می‌کنند و باید موانع را از سر راه آنها برداشت.

وی با تاکید بر تسریع در ترخیص کالاها از گمرک، گفت: خواهش می‌کنیم اگر سیاست و اراده وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمایت از تولید است از واحدهای تولیدی صادرات محور حمایت همه جانبه داشته باشد.

در پایان این مراسم از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی در سال ۹۸ تقدیر شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: