به گزارش برنا از قزوین، راحله جاتن در خصوص ارائه خدمات توانبخشی به افراد تحت پوشش در شرایط کنونی اظهار داشت: در استان بیش از ۱۶۰ سالمند در مراکز تحت پوشش از خدمات ارائه شده بهزیستی استفاده می‌کنند که در شرایط کرونایی نیز اقدامات بهداشتی برای تداوم خدمت رسانی صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مراکز روزانه توانبخشی سالمندان استان قزوین به صورت مستمر از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ توسط اشخاص حقیقی با مدارک تحصیلی مرتبط اداره می‌شود و سالمندان ۶۰ سال به بالا و با حداقل وابستگی که دارای کد معلولیت باشند در مراکز پذیرش می‌شوند.

جاتن تصریح کرد: در استان قزوین ۴ مرکز روزانه سالمندان شامل ۲ مرکز در شهرستان قزوین و ۲ مرکز در شهرستان البرز در حال ارائه خدمات هستند که در مجموع ۱۶۰ سالمند در این مراکز تحت پوشش قرار دارند و خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین بیان کرد: خدماتی که در این مراکز ارائه می‌شود شامل ۲ بخش تخصصی و خدماتی مانند معاینات پزشکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، پرستاری، روان شناسی و مشاوره مددکاری، کارشناسی تغذیه به افراد داده می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش غیر تخصصی هم خدمات هنری، نقاشی و صنایع دستی، آموزشی، سواد آموزی و قرآن و زبان خارجه، فعالیت ورزشی از جمله آمادگی جسمانی و پیلاتس، موسیقی درمانی، بازی درمانی، آب درمانی و فیلم درمانی و همچنین مسافرت‌های درون شهری، برون شهری، برگزاری مراسم مختلف و متنوع و نمایشگاه‌های مختلف تدارک دیده می‌شود.

جاتن در خصوص فعالیت‌های دوران تعطیلات کرونا اظهار داشت: مراکز روزانه توانبخشی سالمندان استان قزوین با ارائه خدمات به سالمندان بازنشسته نسبت به آموزش توانبخشی از راه دور (مجازی و آنلاین) اقدام کرده و با ایجاد گروه‌های مختلف در فضای مجازی در زمینه‌های توانبخشی و آموزشی هم خدماتی ارائه می‌کنند.

وی یادآور شد: برای افرادی که از گوشی هوشمند محروم هستند اقدام به تهیه بسته حاوی برنامه‌هایی کرده ایم که در طول ماه توسط پرسنل انجام شده است.

جاتن گفت: به منظور جلوگیری از استرس و اضطراب ناشی از ویروس کرونا در میان جامعه هدف، روان شناسان و مسئولان مراکز بهزیستی به صورت مداوم با مددجویان ارتباط دارند تا خدمت رسانی متوقف نشود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: