به گزارش برنا از قزوین، هدایت الله جمالی پور در این نشست گفت: طرح کاداستر مشکلات مردم را در اسناد کاهش می‌دهد و باید این طرح هر چه زودتر تکمیل شود.

رییس کل دادگستری استان هم در این نشست گفت: با اجرای طرح کاداستر، تعداد بالایی از  پرونده‌های قضایی کاهش‌ می‌یابد.

حجت الاسلام قدرتی افزود: قزوین دشت حاصلخیزی دارد و باید با کار جهادی پیگیر اجرای کاداستر باشیم.

فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین هم گفت: باید از ظرفیت‌های علمی و دانش دانشگاه آزاد برای سرعت بخشیدن به امور کاداستر بهره‌مند شد.

مدیرکل اسناد و املاک استان هم با اشاره به تهیه بانک اطلاعات کاداستر استان، گفت: از مساحت کل استان ۹۰۰ هزار هکتار اراضی ملی است که برای ۶۰۰ هزار هکتار آن نقشه ارائه شده ولی ۱۹۵هزار هکتار دارای نقشه نهایی است.

کشاورز افزود: از مجموع ۴۰۰هزارهکتار اراضی زراعی، برای  ۱۱۵ هزار هکتار نقشه ارائه شده که ۱۶۵ هکتار آن دارای نقشه نهایی ثبت شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان هم گفت: برای ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی استان نقشه تهیه و جانمایی شده است و برای تثبیت اسناد به دنبال به روز رسانی نقشه‌ها هستیم.

اسداللهی با بیان اینکه اعتبارات قطره چکانی است، افزود: برای تهیه نقشه هر هکتار، ۱۰ هزار تومان هزینه می‌شود که در مجموع نیاز به اعتبارات ملی و استانی است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم گفت: در اراضی کشاورزی استان، ۲۷ درصد کار انجام شده است و در سطح کشور جزء استان‌های برتر در انجام نقشه برداری و ثبت هستیم.

خمسه افزود: استان به ۲۰ بخش تقسیم بندی شده که ۶ بخش در دستور کار است و در حال حاضر فعالیت در شهرستان البرز به اتمام رسیده و در شهرستان بویین زهرا هم کار رو  به اتمام است.

استاندار در ادامه جلسه از مدیران خواست تا با توجه به منابع مالی و انسانی کشور، با جدیت صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند.

جمالی پور افزود: همچنین مدیران باید برای کسب اعتبارات مبالغ واقعی را اعلام کنند و بودجه‌های ملی را از وزارتخانه‌ها بصورت جدی پیگیر باشند.

وی همچنین از تشکیل کارگروهی با مدیریت معاون عمرانی استاندار خبر داد گفت: باید به صورت هفتگی وضعیت دستگاه‌ها  بررسی و ماهانه گزارش استانی داده شود.

فرخزاد معاون عمرانی استاندار هم افزود: باید تامین اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها در نظر گرفته شود و اعتبارات ارزش افزوده روستا‌ها و شهرداری‌ها برای رفع دغدغه‌های مالی در اختیار دستگاه‌ها قرار گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: