به گزارش برنا از قزوین؛ دکتر حسن آصفی در نشستی که با حضور معاون داوطلبان هلال احمر قزوین و مددکاران اجتماعی حاضر در نقاهتگاه بیماران کرونایی برگزار شد در خصوص نقش تخصصی و حرفه‌ای مددکاران در زمان بحران اظهار داشت: نقش مددکاران در زمان بحران بسیار شایسته و مهم است و حداکثر تاثیرگذاری را در حوادث می توانند داشته باشند.

وی ادامه داد: در بحران های گذشته و بالاخص در بحران کرونا و نقاهتگاه بیماران کرونایی زحمات و تلاش های مددکاران اجتماعی  که همیشه همکاری خوبی با جمعیت هلال احمر داشته اند را فراموش نمی کنیم و امروز این همکاری و مشارکت این فعالان اجتماعی در یادها باقی خواهد ماند.

آصفی افزود: مددکاران اجتماعی در بحران کرونا، با فراخوان جمعیت هلال احمر حضور و مشارکت خود را نشان دادند و با نیروهای حرفه ایی و مداخله گر در بُعد روانی، اجتماعی و حمایتی به خدمت، مبادرت ورزیدند و بسیجی انسان دوستانه در مقابله با ویروس کرونا را شکل دادند که این قابل تقدیر با هیچ چیزی نیست.

وی اشاره کرد: در بحث کرونا در بیمارستان ها و نقاهتگاه بیماران کرونایی در راستای حمایت از خانواده ها و پیگیری مسایل و مشکلاتشان و بالا بردن امید و کاهش استرس افراد گرفتار شده در ویروس کرونا شاهد همراهی و همکاری انسان دوستانه مددکاران اجتماعی بودیم.

آصفی عنوان کرد: امیدواریم بحث مددکاری اجتماعی در کلان مهم مدنظر قرار گرفته و در بحرانها به شکل مدون و برنامه‌ ریزی شده به شکل جدی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان با اشاره به فعالیت انجمن مددکاران اجتماعی، استان قزوین را دارای پتانسیل و مشارکت خوبی دانست و از تلاش های همه مددکاران اجتماعی قدردانی کرد و در ادامه گفت: در بحران و زمان حادثه، مددکاران اجتماعی نیز می‌توانند به همراه تیم های عملیاتی مختلفی که به منطقه اعزام می شوند  برای پیگیری وضع آسیب‌دیده‌ها به آن مناطق اعزام شوند و خدمات خوب و شایسته ای ارائه نمایند.

قابل ذکر است در پایان این نشست توسط مدیر عامل و معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قزوین از مددکاران اجتماعی حاضر در بحث کرونا و نقاهتگاه بیماران کرونایی با اهدا هدیه و لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: