به گزارش برنا از قزوین، عزیزالله افضلی در نشست با استاندار قزوین و معاون اقتصادی استاندار، راه‌های برون رفت واحدهای صنعتی از مشکلات کنونی را بررسی کردند.

عزیز الله افضلی، در این نشست اظهار داشت: برای گره گشایی از مشکلات صنعتگران باید اطلاعات دقیقی از مشکلات، توانمندی‌ها، راهکارها در بخش صنعت داشته باشیم و با خرد جمعی برای حل مشکلات برنامه ریزی کنیم.

این مسئول ادامه داد: فعال کردن بخش معدنی، احیای واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل شده و رفع موانع صنعتگران استان قزوین از اولویت های امسال برای تحقق شعار «جهش تولید» است.

وی تصریح کرد: با نامگذاری امسال به نام «جهش تولید» ما نیز همگام با این شعار بر اساس سیاست‌های وزارت صمت در ۷ محور مهم گام برخواهیم داشت و در این راستا ۴۰ برنامه را عملیاتی خواهیم کرد.

افضلی گفت: توجه به ساخت داخل، توسعه صادرات غیرنفتی، بهینه سازی کسب و کار، تأمین منابع مالی، توسعه فعالیت‌های معدنی، از شاخصه‌های مهمی است که در دوره جدید مورد توجه قرار خواهد گرفت تا جهش تولید محقق شود.

رئیس سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: جهش تولید نیازمند برنامه ریزی و پشتوانه پژوهشی و تحقیقی است و امسال به این موضوع اهمیت ویژه خواهیم داد تا کارها شتاب گیرد.

افضلی اضافه کرد: فعال کردن بخش معدنی از دیگر رویکردهای ما در سال جاری است و در کنار آن احیای واحدهای غیر فعال و نیمه تعطیل و بازگرداندن آنها به چرخه تولید در اولویت قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: