به گزارش برنا از قزوین، هدایت الله جمالی پور در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان قزوین افزود: ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در رشد و آگاهی جامعه دارد.

وی با اشاره به  نقش مطالعه در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک اصل در جامعه نهادینه شود، چرا که این مساله نقش مهمی در کاهش معضلات اجتماعی جوامع دارد.

جمالی پور ادامه داد: ساخت کتابخانه اقدامی زیرساختی و ماندگار است که برای همیشه در اذهان مردم باقی می‌ماند و باید در این خصوص از ظرفیت های مردم و خیران به خوبی استفاده شود.

این مسئول با اشاره لزوم پررنگ تر شدن مشارکت خیران در ساخت کتابخانه و همچنین نذر فرهنگی ساخت کتابخانه توسط مردم، افزود: هر چقدر که در جهت ساخت کتابخانه و مراکز مطالعه اقدام شود به همان میزان از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی نیز کاسته می‌شود.

جمالی پور تصریح کرد: توسعه کتابخانه ها یک اقدام زیر بنایی برای رسیدن به توسعه اقتصادی است و هر چه ما در حوزه فرهنگی هزینه کنیم در بلند مدت ثمره آن را در ابعاد دیگر خواهیم دید.

استاندار قزوین تاکید کرد:  کتابخانه مرکزی نماد فرهنگی استان است و نباید ساخت آن تا این حد طولانی می‌شد و در هر شکل این پروژه باید تکمیل و به اتمام برسد.

وی تکمیل و تجهیز  کتابخانه‌ها عمومی  در استان را خواستار شد و افزود: می‌طلبد که نهاد کتابخانه‌ها و اداره مسکن و شهرسازی اهتمام بیشتری نسبت به تکمیل و اختصاص اعتبار به این گونه پروژه‌های فرهنگی داشته باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: