به گزارش برنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی با بیان این مطلب افزود: در این خصوص ، هماهنگی های لازم صورت پذیرفته و ۱۳۳ واحد از مشاغل و صنوف فرهنگی و هنری و رسانه ای برای دریافت ۱۷ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۴ درصدی از طریق صندوق کارآفرینی امید به بانک های عامل استان معرفی شده اند.

وی ضمن تاکید بر آسیب دیدن بخش فرهنگ ،هنر و رسانه استان در بحران کرونا ادامه داد: علاوه بر هماهنگی های انجام شده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جذب تسهیلات برای مراکز فرهنگی و هنری و هنرمندان ، در تلاشیم تا از ظرفیت ها استانی نیز برای حمایت این بخش بهره گیری نماییم.

وی اظهار داشت: با دستور استاندار محترم و مصوبه نشست ۱۰۹ شورای فرهنگ عمومی نیز ، مقرر شد تا به موسسات فرهنگی و مهدهای قرآنی در مجموع تا سقف ۵ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره ی بانکی و از سوی شهرداری نیزمبلغ ۳ میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداخت شود.  

 اسماعیلی اضافه کرد: این در حالی است که در ماه گذشته نیز با تاکید و دستور استاندار محترم تسهیلات قرض الحسنه در  اختیار ۱۰۰ نفر از اهالی رسانه استان که در بحران کرونا آسیب دیده اند قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تاکید کرد: اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه قزوین تا ۱۵ مرداد فرصت دارند تا با ثبت نام در سامانه کارا تقاضای استفاده از تسهیلات کرونایی را ثبت نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: