به گزارش برنا از قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی استاندار گفت: کارخانه کنتور سازی یکی از واحد های تولیدی واقع در شهر صنعتی الوند بوده که در چند ساله اخیر بدلیل مطالبات مالیاتی، دستگاه های خدمت رسان، مشکلات اقتصادی و بویژه سوء  مدیریت دچار مشکل شده است.

وی در ادامه گفت: این واحد صنعتی یکی از مهمترین تولید کنندگان کنتور های مورد نیاز شرکت های توزیع نیروی برق در سطح کشور بوده است ولی در ادامه و روند تولید به دلائل مختلف بخصوص سوء مدیریت نتوانست کیفیت و تقاضای مورد نیاز صنعت برق را تامین نماید .

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد: طی دو سال اخیر با حمایت های استانداری و دستگاه قضایی استان این مجموعه فعالیت با ظرفیت تولید پایین داشت که صرفا بتواند پاسخگوی حقوق و مزایای کارگران باشد، ولی با افزایش هزینه های اولیه تولید و تهیه مواد اولیه و مطالبات مالیاتی عملاً از ابتدای سال جاری امکان فعالیت این واحد میسر نبود و از طرفی مدیران شرکت در بازداشت هستند.

حبیبی گفت: موضوع چگونگی فعالیت شرکت در جلسات متعدد ستاد اقتصاد مقاومتی ، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و چند سناریو جهت ادامه کار به واحد پیشنهاد شد . 

وی افزود: از جمله واگذاری مدیریت شرکت به کمیته موضوع قانون حمایت از صنایع که تاکنون امکان تامین منابع مالی آن فراهم نشده است.

معاون سیاسی استاندار گفت:  با توجه به مطالبات زیاد بانک ها ، مالیاتی ، بیمه تامین اجتماعی ، شرکت های آب ، برق و گاز و ... عملاً امکان ادامه فعالیت واحد تولیدی میسر نبود که نهایتاً تصمیم گیری شد فعلاً واحد تولیدی تا تعیین تکلیف نهایی تعطیل و کارگران به بیمه بیکاری معرفی شوند . 

حبیبی بیان داشت: پیگیری ها جهت ارائه راهکاری به منظور فعالیت مجدد شرکت از طریق قانونی از جمله جذب سرمایه گذار جدید ، مدیریت دولتی و یا قانون حمایت از صنایع توسط استانداری و دستگاه قضایی در حال پیگیری است که چنانچه یکی از راه ها محقق شود جذب کارگران سابقه دار شرکت در اولویت خواهد بود. 

معاون سیاسی استاندار خاطر نشان کرد: قابل ذکر است مقرری بیمه بیکاری کارگران معرفی شده به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی از شهریور ماه برقرار و پرداخت خواهد شد . 

حبیبی در پایان یادآور شد: با پیگیری صورت گرفته از طریق فروش بخشی از سهام شرکت در یکی از استان ها، بخشی از مطالبات کارگران حدوداً معادل 2 تا 3 ماه ، حداکثر تا اوایل هفته آینده پرداخت خواهد شد و پیگیری جهت پرداخت بقیه مطالبات کارگران در حال انجام است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: