به گزارش برنا از قزوین، هدایت الله جمالی پور  در مراسم بازگشایی مدارس استان که به صورت نمادین در دبیرستان شهیدان شالباف برگزار شد، افزود: امیدواریم سال تحصیلی جدید، سالی پر از نشاط و شاداب برای دانش آموزان و معلمان باشد و به معنای واقعی در این سال شاهد ارتقای علمی در همه مدارس کشور باشیم.

وی اظهار داشت: آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت را همزمان با ماه محرم حسینی گرامی می‌داریم و امیدواریم دانش آموزان ما از این ایام درس آزادی، ایثار و از خودگذشتگی بیاموزند.

جمالی پور با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید، افزود: مهمان ناخوانده‌ کرونا از اسفندماه سال گذشته،  کشور و آموزش را تحت تأثیر قرار داد و باید در مقابل چنین مساله‌ای تدبیر کرد چون آموزش امری همیشگی و مورد نیاز جامعه است.

این مسئول با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور افزود: معلمان افسران آموزش و پرورش و دانش آموزان سربازان آنها هستند و مطمئنیم با اراده مدیران و معلمان سال خوبی برای دانش آموزان رقم خواهد خورد.

استاندار قزوین، به نگرانی خانواده‌ها در خصوص حضور دانش آموزان در مدارس به دلیل ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: باید مدارس با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند.

جمالی پور با بیان اینکه بخش عظیمی از پیشرفت‌های جامعه مرهون و مدیون تلاش‌های خالصانه معلمان است، افزود: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند در شرایط ویژه کشور که با ویروس مهلک کرونا مبارزه می‌کنیم به آموزش و پرورش یاری برسانند.

وی گفت: به خانواده‌های دانش آموزان نیز اطمینان می‌دهیم که نظارت بازرسان ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا بر فعالیت مدارس بسیار دقیق و جدی است.

استاندار افزود: دولت تدبیر و امید علیرغم تمامی تنگناها و فشارهای اقتصادی، تمام تلاش خود را برای ارتقای منزلت فرهنگیان عزیز به کار برده است و در ادامه نیز با جدیت برنامه ریزی‌های صورت گرفته را پیگیری خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: