به گزارش برنا از قزوین؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با تعدادی از فرزندان شاهد که در آموزش و پرورش استان قزوین معلم هستند، گفت: مشکل اساسی ما دوری از اصول اساسی مسلمانی است، ما نباید دست از حق و مسلمانی برداریم. شهدا به ما می‌گویند از مسیر حق و ولایت و پیامبران پیروی کنید.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: وظیفه و رسالت اصلاح طلبی و اصولگرایی و حمایت از جناح چپ و راست نیست، رسالتا باندبازی و دنیاطلبی و قدرت طلبی نیست بلکه اصل دین و قرآن و خواسته شهدا از ما پیروی از راه و سیره پیامبران الهی و قرآن کریم است.

او با بیان اینکه در روز قیامت حمایت از اصولگرایی یا اصلاح طلبی و چپ و راست به درد ما نمی‌خورد، گفت: خداوند در آیه ۲۷ سوره یس می‌فرماید؛ به شهید راه حق گفته می‌شود وارد بهشت شو، اما شهید قبل از ورود به بهشت رو به قوم خود می‌کند و می‌گوید‌ای کاش قوم من می‌دانستند خداوند چگونه مرا مورد غفران و رحمت خود قرار داد و مرا جزء مُکرمین به حساب آورد.

امام جمعه قزوین گفت: امام راحل فرمودند معلمی شغل انبیاست، اما برای فرزندان شهدا این کلام امام (ره) با شدت بیشتری باید مطرح باشد، شغل انبیا تزکیه و تعلیم بود. یعنی انسان‌ها را از شرک و آلودگی فکری و هر بدی و ناپسندی پاک کرده و آن‌ها را به راه راست هدایت می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: جان آدمی مثل ظرفی است که علم در آن ریخته می‌شود اگر در جان ما آلودگی باشد این علمی که وارد جان ما می‌شود فساد بپا می‌کند. امام راحل درباره بنی صدر فرمودند، او علمش از عقلش بیشتر بود، اما درباره شهید رجایی فرمودند؛ عقلش از علمش بود. یعنی امام این دوفرد را در شیوه زندگی باهم مقایسه کردند که علم بنی صدر عقلش را زایل کرد، اما عقل شهید رجایی، علم وی را مدیریت کرد.

امام جمعه قزوین افزود: اگر ما تزکیه و تعلیم را باهم سازگار کنیم؛ هرچقدر علم ما افزایش یابد عقل ما نورانی‌تر خواهد شد و مدیریت بر دانش در ما افزایش یافته و این علم تبدیل به فاجعه و افسارگسیختگی و انحراف و تکبر و فخرفروشی نخواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی گفت: جهاد و علم و دانش و مقاومت و اخلاق و بندگی همه باید درکنار یکدیگر قرار بگیرد. قرآن کسانی را که به این شاخصه‌ها نگاه جزیره‌ای دارند توبیخ کرده و می‌گوید آیا شما به برخی از مبانی قرآن ایمان آورده به برخی دیگر کفر می‌ورزید؟ نتیجه این نگاه نامناسب این است که در دنیا به خواری مبتلا می‌شوید و در قیامت عذاب الهی در انتظار شماست.

او با بیان اینکه اگر کسی دین را جزیره‌ای ببیند از خیر دنیا و آخر بی‌نصیب است، اذعان کرد: گاهی عده‌ای برای حفظ منافع خودشان شعار آزادی که خلاف مسائل دینی است، سر می‌دهند، این افراد آزادی مدنظر مستکبران عالم را به نام آزادی دینی به مردم منتقل می‌کنند. حتی اگر شعار آزادی بر مبنای قرآن بدهیم باز هم قرآن کریم ما را از نگاه جزیره‌ای به دین برحذر می‌دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: