به گزارش برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در جلسه مسئولان کمیته‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گفت: با توجه به اعمال این محدودیت‌ها، طی یک هفته آینده همه کلاس‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آموزش عالی و حوزه‌های علمیه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گفته او، کادر اجرایی مدارس و دانشگاه‌ها باید در محل آموزش حضور یابند در حالی که هیچ الزامی برای حضور دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، دبیران و اساتید دانشگاهی وجود ندارد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها تعطیل خواهند بود.

حبیبی در ادامه سینماها، تئاتر‌ها و مراکز مشابه، استخر‌های سرپوشیده، موزه، باغ موزه‌ها و تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی را به مدت یک هفته تعطیل اعلام کرد.

وی افزود: رستوران‌ها و فست‌فود‌ها می‌توانند در این هفته به کار خود ادامه دهند، اما فعالیت آن‌ها صرفا باید به صورت بیرون‌بر باشد و مردم نباید در سالن این اماکن حضور داشته باشند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گفت: همچنین از روز شنبه فعالیت باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد رزمی و گروهی، باشگاه‌های بدنسازی، کافه‌ها قهوه خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهر بازی‌ها ممنوع است.

حبیبی گفت: طبق هماهنگی با امام جمعه قزوین و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات این هفته مراسم نماز جمعه در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نخواهد شد و در این مدت مساجد فقط برای اقامه نماز باز خواهد بود لذا برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی در مساجد طی هفته آینده ممنوع است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: