به گزارش برنا از قزوین؛ حمیدرضا خانپور در جلسه هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی لیا با اعلام این مطلب اظهار داشت: از آنجایی که نهاد صلح و سازش در فرهنگ دینی ما و عرف جامعه جایگاه ارزشمندی و قابل توجهی دارد شعب طلایه داران صلح و سازش با هدف کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف راه اندازی شده که موجب رفع اختلاف در بدنه واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد شد که نتیجه آن جلوگیری از تعطیل شدن واحد تولیدی و صنعتی و متوقف ننمودن خط تولید و کمک به رونق اقتصادی و ثبات اشتغال پایدار می باشد.

وی با اشاره به مزایای این طرح افزود: رایگان بودن، عدم رعایت تشریفات قوانین آئین دادرسی در طرح و رسیدگی به دعاوی، سرعت و اثربخش بودن مذاکرات اصلاحی در این شعب را از مهمترین مزیتهای این طرح عنوان کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان تصریح کرد: در حال حاضر تعداد چهار شعبه طلایه داران صلح و سازش در تمامی شهرکها و نواحی صنعتی استان تشکیل و آموزش های لازم به رؤسا و اعضای شعب با همکاری اداره کل شورای حل اختلاف دادگستری قزوین صورت پذیرفته است.

خانپور در پایان خاطرنشان کرد: در سال "جهش تولید" و در راستای کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی و با توجه به راه اندازی این شعبات در دفاتر شرکتهای خدماتی شهرکها و نواحی صنعتی، صنعتگران و تولیدگنندگان با مراجعه به این شعب در صورت طرح پرونده های علیه فعالان تولیدی و صنعتی و یا کارگران و مرتبطین آنها دیگر نیاز و الزامی به مراجعه به محاکم قضایی و شوراهای حل اختلاف شهری نمی باشد و این شعب با رعایت صلاحیت قانونی خود نسبت به رفع اختلاف نسبت به اصحاب دعوی اقدام خواهند نمود.

گفتنی است این شعب آماده ارائه خدمت به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مستقر و مقیم در شهرکها و نواحی صنعتی می باشند که دارای اختلافات مدنی از جمله و مطالبه وجه ، اجور معوقه و.... هستند.

قابل ذکر است با ابلاغ رئیس کل دادگستری استان قزوین، حمیدرضا خانپور رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین بعنوان دبیر طلایه داران صلح و سازش انتخاب شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: