به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سید حسین بی نیاز در این باره اظهار کرد: تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه های رانندگی و آموزشگاه‌های آزاد و غیردولتی کماکان تعطیل هستند و آموزش‌های آن‌ها به صورت مجازی است و ضرورتی برای آموزش‌های حضوری افراد وجود ندارد، همچنین در صورت مهیا بودن شرایط فنی و هماهنگی با مسئولان واحدهای آموزشی در مدارس، معلمان مدارس و مربیان آموزشگاه ها می توانند نسبت به تدریس و ارائه آموزش به دانش‌آموزان و افراد از منزل اقدام کنند.

وی افزود: تمامی تجمعات مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و مجامع عمومی تا اطلاع ثانوی کماکان ممنوع است.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری ومقابله باکرونا قزوین ادامه داد: تالارهای پذیرایی با ۳۰ درصد ظرفیت تهویه مناسب و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می توانند اقدام به فعالیت‌ نمایند،صندلی‌های مازاد بر ۳۰ درصد نیز از محل تالار جمع آوری شده و وارد انبار شود.

بی نیاز گفت: استخرهای سرپوشیده شنا کماکان غیرفعال است.فعالیت تمام سالن‌های بدن‌سازی و باشگاههای ورزشی دارای مجوز به ازای هر ۱۰ متر مربع یک نفر و حداکثر با ۲۰ نفر ظرفیت در هر باشگاه بلامانع است.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری ومقابله باکرونا قزوین گفت: فعالیت رستوران ها و فست فودیها به صورت ارائه خدمات بیرون بَر به مشتریان و با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع است.

وی افزود: آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی به صورت نوبت دهی تلفنی و حضوری انفرادی مشتریان در محل آرایشگاه با رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی تجهیزات بلامانع است.

بی نیاز اظهار کرد: فعالیت قهوه خانه ها، کافه ها و چایخانه ها با ۳۰ درصد ظرفیت و رعایت اصول بهداشتی بلامانع می باشد.

وی بیان کرد: آرامستان های استان فقط در مراسم تدفین اموات برای بستگان درجه یک حداکثر تا ۲۰ نفر باز هستند و روزهای پنج شنبه و جمعه هفته آتی نیز تعطیل می باشند و پذیرای عموم نخواهند بود.

 بی نیاز در ادامه گفت:ساعات کار بانکهای استان طبق روال گذشته و مطابق مقررات میباشد. جلسات اداری ضروری در سطح دستگاه های استان نیز با حضور حداکثر ۱۵ نفر و به مدت یک ساعت  تشکیل گردد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:نظارت بر حُسن اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان برعهده فرمانداران و بخشداران محترم مناطق است که به صورت مرتب گزارش بازدید ها را به کمیته امنیتی و انتظامی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گزارش دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: