منوچهر حبیبی در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص وضعیت بحرانی استان قزوین در زمینه بیماری کرونا اظهار داشت: وضعیت استان قزوین به گونه ای است که اگر رعایت نکات بهداشتی بیشتر نشود باید منتظر شرایط حادتری باشیم و محدودیت ها را بیشتر کنیم.

وی اضافه کرد: اگر مردم در معابر عمومی و سطح شهر به طور کامل از ماسک استفاده نکنند و شرایط به وضعیت مطلوبی نرسد بدون تردید محدودیت ها را به ممنوعیت تبدیل خواهیم کرد و شرایط فرق خواهد کرد.

حبیبی گفت: باید زدن ماسک در میان شهروندان حداقل به 80 تا 90 درصد برسد تا نگرانی ها کاهش یابد و اگر نتوانیم به این شرایط دست یابیم تصمیمات جدی خواهیم گرفت تا با چالش های بیشتری مواجه نشویم.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: متاسفانه روند ابتلا به کرونا در استان روبه افزایش است و این وضعیت همچنان ادامه دارد لذا انتظار داریم شهروندان از ویروس کرونا وحشت کنند و آن را جدی بگیرند زیرا هرگاه حساسیت مردم کم شده با شرایط بدتری مواجه شده ایم.

سختی گیری و محدودیت در قزوین بیشتر می شود/ مرگ در کمین افراد سهل انگاراست

حبیبی اضافه کرد: اگر شهروندان در اجرای مصوبات ستاد کرونا همکاری و مشارکت نکنند ناگزیر هستیم سخت گیری های بیشتری را اعمال کرده و محدودیت ها را به ممنوعیت تبدیل کرده و وضعیت را تغییر دهیم.

وی گفت: از همه شهروندان بویژه بازاریان، اصناف، کسبه و کارمندان و کارگران، فعالان بخش حمل و نقل و رانندگان تاکسی و اتوبوس درخواست می کنیم پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا شرایط استان قزوین وخیم تر نشده و از بحران عبور کنیم.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین اظهارداشت: اگر نتوانیم با اعمال محدودیت ها روند روبه افزایش بیماری کرونا را کنترل کنیم حتما به سمت ممنوعیت های ماه فروردین که تردد ها نیز ممنوع شده بود حرکت می کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم مردم استان قزوین هشدارهای کارشناسان بهداشتی و توصیه های ستاد کرونا را جدی بگیرند و حتما ماسک زده و از حضور در مراکز جمعیتی خودداری کنند تا بتوانیم با ظرفیت های موجود ایجاد شده در بخش بهداشت و درمان و تخت های بیمارستانی جوابگوی بیمارانی باشیم که به ویروس کرونا مبتلا شده و جانشان در خطر است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: