علی اکبر کرمی در گفتگو با خبرنگار برنا در قزوین اظهارداشت: متاسفانه ویروس کرونا همچنان در کشور و استان قزوین قربانی می گیرد و اگر رعایت پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت نشود باید همچنان شاهد داغدار شدن خانواده ها به دلیل از دست رفتن عزیزانشان باشیم.

وی بیان کرد: متاسفانه در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد 90 بیمار جدید در بیمارستانهای استان بستری شدند که متاسفانه 9 بیمار جان خود را در اثر آلودگی به این ویروس از دست دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر 483 بیمار مبتلا به کرونای در بیمارستانها بستری هستند که 108بیمار در بخش های ویژه بستری شده اند و حال 38 نفر آنها وخیم است.

ابتلای خانوادگی در قزوین بالا رفته است

 کرمی بیان کرد: آمار ابتلای خانوادگی به این ویروس در استان افزایش یافته و نگران کننده است که درخواست می کنیم همه افراد با مشاهده اولین علائم بیماری بلافاصله به مراکز بهداشتی و درمانگاه ها مراجعه کنند تا درصورت وجود علائم بیماری نسبت به قرنطینه و یا بستری شدن در بیمارستانها و یا غربالگری اقدام لازم صورت گیرد.

وی گفت: وضعیت استان قزوین همچنان قرمز و بحرانی است اما تخت های آی سی یو به تعدادکافی در استان مهیا شده اما همچنان از همه شهروندان انتظار داریم پروتکل های بهداشتی راجدی بگیرند و از حضور در مراکز پر جمعیت و هرگونه مسافرت جدا خودداری کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: