به گزارش خبرنگار برنا از قزوین، علی رحمانی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در جلسه ای که روز پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: موضوع مبارزه با مواد مخدر کار پیچیده ای است که نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی و خانواده هاست و این مشارکت باید همه جانبه باشد.

کشفیات مواد مخدر افزایش یافته است

رحمانی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده میزان کشفیات مواد مخدر در استان درنیمه اول سال جاری جاری بشدت افزایش یافته و فعالیت ۷ ماهه امسال دراین زمینه معادل چند سال گذشته است.

وی بیان کرد: در کشور در راه مبارزه با مواد مخدر بیش از چهار هزار شهید تقدیم  کرده ایم اما فعالیت باندهای قاچاق روش های متعدد و پیچیده دارند و در حال حاضر کشت مواد بسیار نگران کننده  است که دراستان هم مشکلاتی داریم که باید کنترل شود.

رحمانی تصریح کرد: با تشکیل جلسات مستمر در استان تلاش می کنیم جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستانها هم تشکیل شود تا کارها سرعت پیدا کند.

وی گفت: در خصوص قانون مبارزه با مواد مخدر که در سال ۶۰ تصویب و با الحاقاتی مواجه شده  ایراداتی هست که منجر به کاهش اعدام و کم شدن ریسک پذیری خرده فروشان شده. که این ایراد با اصلاح قانون  باید برطرف شده و به سرانجام خوبی برسد .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یادآور شد: در خصوص خرده فروشان باید دستگاه قضایی برای برخورد قاطع تر اختیار داشته باشد تا زحمات انجام شده هدر نرود.

وی گفت: با توجه به سود قاچاقچیان و افزایش توان مالی آنها باید بتوان این منابع را شناسایی و اموالی که از قاچاق مهیا شده و خانه و خودرو را به نام اقوام می کنند برخورد کنیم.

کارگران، دانشجویان و دانش آموزان در معرض تهدید اعتیاد

رحمانی به پیامدهای خانمانسوز اعتیاد به مواد مخدر موادمخدر در گروههای مختلف جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه سه گروه از کارگران. دانشجویان و دانش آموزان در معرض تهدید جدی و آسیب این مواد هستند که باید برای های پیشگیرانه را در این گروه متمرکز کنیم.

وی گفت: توسعه مواد مخدر نگران کننده است و ما هم در اقدامات خود باید به روز شده و راهکار مقابله با این شرایط را داشته باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: