به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که روز یکشنبه در استانداری برگزارشد اظهارداشت: شناسایی 8 هزار مورد بیمار مشکوک و 15 هزار تست مثبت نشان می دهد رویکرد جدیدی در استان برای بیمار یابی اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: باید در استان میزان بیماران بستری کاهش یافته و با بیماریابی بتوانیم با آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی زمینه شناسایی افراد مبتلا و نگهداری و درمان آنها را در خانه مهیا کنیم.

حبیبی تصریح کرد: بی توجهی مردم نشان می دهد حساسیت مردم به تهدید ویروس کرونا بسیار کاهش یافته و مرگ و میر ناشی از کرونا عادی شده و ادامه این روند بسیار نگران کننده است و ما را با بحران های جدی تری مواجه می کند.

image_2020_11_1-14_13_40_665_DgZ

وی اظهارداشت: پیشنهاد می شود فیلم های کوتاهی از غسالخانه و فوتی ها و آسیب های جدی خانواده های داغدار تهیه کنیم تا شاید مردم با دیدن آنها مرگ ناشی از کرونا را جدی بگیرند و از سهل انگاری دوری کنند.

حبیبی یادآورشد: با همه هشدارهایی که داده ایم و باز هم یادآوری می کنیم هنوز تالارهای جشن، رستورانها، بازار و پاساژها و مراکز جمعیت بیشترین آلودگی را منتشر می کنند و اگر حضور مردم در این مراکز ادامه یابد باید شدت برخوردها بیشتر شود. 

جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: مراکز تست غربالگری در استان با همکاری سپاه و تامین اجتماعی افزایش یافته و درمانگاه فرهنگیان هم برای ورود به چرخه غربالگری و درمان پیش بینی شده تا افراد بیشتری بتوانند از خدمات درمانی برخوردار شوند.

وی اظهارداشت: از روز چهارشنبه هفته جاری تمامی تالارهای پذیرایی و باشگاههای ورزشی تعطیل خواهد بود و نیروی انتظامی با متخلفان برخورد خواهد کرد.

حبیبی تصریح کرد: بیماران کرونا پس از 14 روز قرنطینه کامل می توانند در شهر تردد کنند و در محل کار حضور یابند  زیرا در زمان بیماری تردد با حمل و نقل عمومی و حضور در محل کار تخلف است.

میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در استان قزوین 70 درصد است

جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: به طور میانگین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان قزوین 70 درصد است که این میزان باید به 80 تا 90 درصد برسد.

وی گفت: تشییع جنازه برای تعداد 15 تا 20 نفر از بستگان درجه یک مجاز است و همه آرامستانها روزهای پنجشنبه و جمعه نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

حبیبی با اشاره به دیگر ممنوعیت های اعمال شده در استان افزود: هر گونه کلاس حضوری در جهاد دانشگاهی، آموزشگاهها و کلاس های زبان تا پایان آبان ماه تعطیل است و برگزاری همایش نیز ممنوع است تا آلودگی در استان بیشتر نشود.

image_2020_11_1-14_13_41_429_XD5

جانشین ستاد کرونای استان قزوین افزود: آمارها نشان می دهد در هر 3 دقیقه متاسفانه یک نفر بر اثر ویروس کرونا جان می بازد و اگر این تهدید را جدی نگیریم باید شاهد کشته های بیشتری باشیم و خانواد های بیشماری عزادار شوند.

وی گفت:در صورت شدن قرنطینه شدن فرد بیمار پس از 14 روز دیگر نیاز به تست پی سی آر مجددنیست و افراد می توانند با مجوز دانشگاه علوم پزشکی به محل کار  خود در ادارات و کارخانه ها بازگردند.

حبیبی تصریح کرد: امیدواریم شهروندان ضمن خودداری از بازار گردی و حضور نیافتن در مراکز جمعیت با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به کنترل بیماری در استان کمک کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: