به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حسنعلی اصغری روز دوشنبه در جلسه با مدیران و روسای آموزش و پرورش  مناطق که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به مشکلات ایجاد شده در اثر ویروس کرونا و اهمیت استفاده از ایده دانش آموزان درامور تعلیم و تربیت در این شرایط اظهارداشت: ویروس کرونا در سراسر جهان شرایطی را ایجاد کرده که شاید کسی فکر نمی کرد اینگونه زندگی مردم را دچار آسیب کند و در این میان آموزش های تحصیلی هم دچار چالش جدی شده است.

اصغری تصریح کرد: موضوع کرونا تعلیم و تربیت و آموزش های ما در مدارس را بشدت تحت تاثیر قرار داده و باید بتوانیم با استفاده از پیشنهاد و ایده های همه معلمان و دانش آموزان برای کاهش آسیب های آن اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یاداورشد: برای برون رفت از شرایط کرونایی نیازمند تفکر، تعقل، و ایده های جدید و کاربردی هستیم و لازم است از افراد مختلف با توجه جایگاهشان بخوبی استفاده کنیم.

image_2020_11_2-12_49_50_365_FUY

وی اضافه کرد: با طرح پرسش مهر 21 ریاست جمهوری، روسای نواحی باید در سطح مدارس با اطلاع رسانی مناسب زمینه بهره گیری از نظر همه دانش آموزان علاقمند را مهیا کنند تا بتوانیم به وضعیت بهتری در دوران کرونا برسیم و تحصیل دانش آموزان با کمترین خدشه ادامه یابد.

اصغری اظهارداشت: امروز که مانند گذشته قادر نیستیم با برپایی کلاس های حضوری به تعلیم و تربیت دانش آموزان بپردازیم باید در فضای مجازی بستر تحصیل مهیا شود تا خللی در این روند ایجاد نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: با توجه به روحیه پرسشگری که در دانش آموزان وجود دارد با کمک رسانه ها بویژه صدا و سیما می توانیم از خلاقیت و روحیه پرسشگری جوانان و نوجوانان خود بخوبی بهره برده و راهکار عملی در دوران کرونا ارائه کنیم.

وی گفت: دانش آموزان خلاقیت های زیادی دارند و گاهی از بزرگترها بهتر فکر می کنند و ایده های جالب و کاربردی دارند که اگر به آن اهمیت دهیم و زمینه مطرح شدن آنها را مهیا کنیم بدون شک راهکارهای خوبی برای استفاده از آنها در دوران کرونا پیدا می شود که کارساز است.

اصغری اظهارداشت: البته همه ایده ها و راهکارها شاید عملی نباشد اما ما مدیران اگر بخواهیم درست تصمیم بگیریم لازم است همه افکار و ایده های معلمان و دانش آموزان را دریافت کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم و در صورت لزوم در عرصه های مختلف از آن استفاده کنیم.  

وی اضافه کرد: بدون شک بهترین روش تعلیم و تربیت حضور دانش آموزان در مدارس و آموزش حضوری است و ما به  روسای آموزش و پرورش و مدیران مدارس اختیار داده ایم اگر در جایی دیدند که با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان کلاس حضوری به صورت موردی و یا حتی چند ساعت تشکیل داد این کار را انجام دهند تا ارتباط دانش آموزان با مدرسهو معلم قطع نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: پرسش مهر 21 رئیس جمهور،  فرصت مناسبی برای استعدادیابی دانش آموزان و اطلاع از ایده هایی است که می تواند به کاهش آسیب ها در دوران کرونا کمک کند و ما هم با تشکیل ستاد ویژه از امروز این طرح ملی را آغاز می کنیم.

image_2020_11_2-12_49_55_909_VUC

وی بیان کرد: در پرسش مهر 21 نباید فقط به فکر اهدای جایزه به تعدادی از دانش آموزان منتخب باشیم بلکه هدف نهادینه کردن جلب مشارکت محصلان و معلمان در امور فرهنگی و امور تحصیلی است و در این راستا لازم است به گونه ای رفتار کنیم تا دانش آموزان احساس کنند به ایده و پیشنهادات آنها اهمیت داده می شود.

اصغری تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا دانش آموزان همواره به ایده های جدید فکر کنند و از خود خلاقیت نشان دهند و باور داشته باشند که پیشنهاد و نظر آنها در تصمیم گیری ها مورد توجه قرار می گیرد.

وی گفت با آسیب شناسی و بررسی تحلیلی موضوع پرسش مهر  20 رئیس جمهوری سال جاری این طرح کشوری را با دستاوردهای بهتری اجرا کنیم.

بیست و یکمین پرسش مهر رئیس جمهوری با طرح این سوال که: فرزندانم، برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به اعضای خانواده خود، همکلاسی ها، مدرسه و دوستان یاری و کمک کنید؟ مطرح شده است که دانش آموزان می توانند به آن پاسخ دهند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: