به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در این باره اظهارداشت: یکی از محورهای اثرگذاری مقابله با کرونا آموزش و فرهنگ سازی است و معلمان و فرهنگیان به دلیل تجربه خوبی که در حوزه مقابله با کرونا دارند می توانند نقش بیشتری در این عرصه ایفا کنند.

وی اضافه کرد: معلمان لازم است در کلاس های درس و فضای مجازی در خصوص راههای مقابله با کرونا احساس مسئولیت بیشتری کرده و این آموزش ها را به دانش آموزان هم منتقل کنند. 

جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: در حال حاضر بیش از 235 هزار دانش آموز و 16 هزار فرهنگی در استان داریم که اگر این ظرفیت را برای مقابله با کرونا آموزش داده و آماده کنیم قادر خواهیم بود گام مهمی درکاهش بیماری در استان برداریم.

حبیبی گفت: اگر از طریق معلمان و دانش آموزان همچنین بتوانیم راهکارهای مقابله با کرونا را به شهروندان منتقل کرده و آموزش دهیم طیف گسترده ای از مردم و خانواده ها از آسیب ها مصون مانده و روند صعودی بیماری متوقف شده و می توان به کاهش بیماری کمک کرد.

وی اظهارداشت: با اطمینان می توان اذعان کرد اگر این راهکار را عملیاتی کنیم تقریبا بیشترخانواده ها با شیوه های مقابله با کرونا آشنا شده و روند کنترل و کاهش بیماری بهتر عملی می شود.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: از معلمان محترم انتظار داریم در شرایط کنونی که به صورت مجازی با دانش آموزان ارتباط دارند در کلاس های درس مجازی حداقل در هر روز مدت 3 دقیقه دانش آموزان را توجیه کنند تا ضمن مراعات نکات بهداشتی، مراقب والدین خود هم باشند و توصیه های بهداشتی را به والدین منتقل کنند.

وی بیان کرد: با این اقدام روزانه موضوع کرونا و آثار مخرب آن، آموزش داده خواهد شد تا توصیه ها و مراقبت ها فراموش نشود.

حبیبی تصریح کرد: چناچه معلمان گرامی اهتمام لازم را انجام دهند و آموزشها فراگیر شود می توان امیدوار بود نکات بهداشتی و توصیه ها بیش از گذشته در جامعه تسری یافته و شاهد روند نزولی بیماری در استان باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: