به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ لطف الله سیاهکلی رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین روز دوشنبه با حضور در دانشگاه فرهنگیان با رئیس و هیئت علمی و کارکنان این مرکز آموزش عالی دیدار و گفتگو کرد.

حمیدرضا مشهدی در این نشست تخصصی که در سالن تربیت معلم برگزار شد گفت: در این دانشگاه ظرفیت پذیرش حدود 2  هزار دانشجو را داریم که در 7 رشته تحصیل کنند که ۳۰۰ دانشجوی ما مهارت آموز هستند.

وی اضافه کرد: با در اختیار داشتن  ۱۴ نفر عضو هیئت علمی، ۱۰۰ استاد مدعو و ۶۵ پرسنل اداری و مدیریتی تلاش شده تا در جذب و تعلیم معلمان رویکردهای تخصصی و مهارتی مورد توجه جدی قرار گیرد.

image_2020_11_9-13_55_32_751_ne8

مشهدی تصریح کرد: امسال حدود ۷۰ هزار معلم جذب آموزش و پرورش خواهند شد که فقط ۱۸ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب می شوند درحالی که بر اساس سند تحول باید همه نیروها از این دانشگاه وارد مجموعه آموزش و پرورش شوند.

وی اضافه کرد: در سراسر کشور در هیئت علمی تعداد 300 نفر کمبود داریم که برای جذب آنها باید اقدام لازم صورت گیرد.

کمبود فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان از مشکلات است

مشهدی گفت: مجموعه ساختمان تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان استان قزوین با بیش از 60 سال قدمت دچار فرسودگی شده و برای جذب دانشجویان مورد نیاز با فضای محدودی مواجهیم که لازم است برای تامین آن اقدام شود.

وی اضافه کرد: بیش از ۵ سال است که آزمون استخدامی برای تامین کادر اداری برگزار نشده و از نیروی مامور دستگاههای دیگر استفاده می کنیم و این کمبود باید با افزایش سهم استخدامی جبران شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین یادآورشد: تقویت زیرساخت های آموزشی نیازمند اعتبارات مناسب است و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت نمایندگان برای تامین نیازهای دانشگاه استفاه کنیم.

دانشگاه 3

وی بیان کرد: ۳۵ نفر از دانشجویان پردیس شهید رجایی و ۳۲ نفر از پردیس بنت الهدی در تحصیلات عالیه پذیرفته شده اند که بیانگر علم و دانش این دانشگاه است و اگر جایگاه این مرکز تقویت شود می توانیم دستاوردهای خوبی را در نظام آموزشی خود رقم بزنیم.

مشهدی اظهارداشت: با در اختیار داشتن 33 هزار متر مربع فضای آموزشی و محوطه، چهار خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 800 نفر، کتابخانه، سالن ورزشی ، زمین چمن مصنوعی، سالن بدن سازی و سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۶۵۰ نفر بستر خوبی برای تربیت معلمانی ماهر و عالم مهیا شده است اما همچنان نیازمند تامین تجهیزات و امکانات آموزشی مورد نیاز هستیم تا افراد بیشتری را جذب دانشگاه کنیم.

در ادامه یوسفی مدیر امور آموزشی و عضو هیئت علمی دانشگاه هم گفت: در سال گذشته 500 دانشجو و امسال 160 نفر برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند که در پردیس های جداگانه ویژه خواهران و برادران در رشته های ادبیات، آموزش ابتدایی، امور تربیتی، مشاوره با دو گرایش، الهیات و کودکان استثنایی تحصیل می کنند.

یوسفی

وی اضافه کرد: اختصاص زمین در ناحیه شهری مهرگان برای احداث دانشگاه بزرگ فرهنگیان، تامین کادر هیئت علمی و زیرساخت های فیبر نوری و تجهیز کتابخانه و توجه به پژوهش و تحقیق از مهمترین درخواست های ما در دانشگاه فرهنگیان است.

یوسفی تشکیل یک کارگروه آموزشی برای توجه بیشتر به پژوهش را ضروری دانست و اظهارداشت: از سال ۹۱ تاکنون حدود ۷۰ نفر از دانشجو معلمان این دانشگاه در رشته های ارشد و ۵ نفر در مقطع دکتری سایر دانشگاهها پذیرفته شده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: