به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، منوچهر حبیبی در این باره اظهارداشت: قرمز شدن شرایط استان قزوین ایجاب می کند با کنترل رفت و آمدها از تجمع مردم و فعالیتهای غیر ضروری جلوگیری کنیم که در این راستا فعالیت اصناف محدود می شود.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، از امروز  ۲۰ آبان‌ تا ۲۰ آذرماه به مدت یک ماه فعالیت واحد‌های صنفی محدود شده و تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت هستند.

حبیبی یادآورشد: به جز افرادی که مایحتاج ضروری مردم را در زمینه مواد غذایی، دارویی و بهداشتی تامین می کنند از امروز سایر اصناف فقط تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت هستند.

جانشین ستاد کرونا در استان قزوین بیان کرد: همه صنوف، کسبه، بازار  باید مصوبه ستاد ملی را رعایت کنند و سازمان صمت استان، اتاق اصناف، رؤسای اتحادیه ها و نیروی انتظامی ملزم به نظارت و برخورد جدی با متخلفان هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین اظهارداشت: صنوفی که از ساعت ۱۸ فعالیت خود را تعطیل نکنند، با آنها برخورد شده و رئیس اتحادیه و مدیران صنوف به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد تا با آنها بر اساس قانون رفتار شود.

وی گفت: تعطیلی و محدودیت ایجاد شده برای حفظ سلامت مردم است و از شهروندان انتظار داریم در اجرای مصوبات ستاد کرونا همکاری جدی داشته باشند و از بازارگردی و تردد در فضاهای شلوغ خودداری کنند.

جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین یادآورشد: برخی مشاغل از جمله تالارهای پذیرایی، کافه ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه، قهوه خانه ها، چایخانه ها و صبحانه سراها به مدت دو هفته به طور کامل تعطیل هستند و رستوران ها و فست فود ها فقط به صورت غذای بیرون بر فعالیت خواهند کرد.

حبیبی افزود: در حال حاضر از ظرفیت بیمارستان ارتش و مراکز درمانی نیروهای مسلح برای درمان استفاده خواهد شد ولی همچنان از شهروندان درخواست می کنیم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر در منزل بمانند و از حضور در مراکز پر جمعیت خودداری کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: