به گزارش خبرگزاری برنا از قزوینِ؛ جواد حق لطفی در این باره اظهارداشت: بارش برف در گردنه آوج موجب لغزندگی این مسیر شده که برای تامین ایمنی این جاده عملیات برفروبی را آغاز کرده ایم.

وی اضافه کرد: رانندگی در شرایط جوی زمستانی و برف و باران شرایط خاص خود را دارد که امیدواریم رانندگان با همراه داشتن تجهیزات ایمنی و رعایت مقررات رانندگی از بروز حوادث پیشگیری کنند. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ثزوین یادآورشد: در عملیات راهداری زمستانی امسال ۳۵۰ راهدار به همراه ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در ۲۶ راهدارخانه استان قزوین خدمات رسانی خواهند کرد. 

برفروبی222

حق لطفی بیان کرد: کاربران جاده‌ای برای آگاهی از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها می‌توانند از طریق تماس با سامانه 141 مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اطلاعات جاده ها را دریافت کنند. 

وی گفت: خودداری از سفرهای غیر ضروری و توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی و خودداری از سرعت و سبقت غیر مجاز می تواند سفر ایمنی را برای رانندگان ممکن کند.

حق لطفی تصریح کرد: با شروع بارش برف در گردنه آوج و محور قزوین به همدان عملیات نمک پاشی و برف‌روبی این مسیر از ساعتی پیش آغاز شده است. 

بر اساس پیش بینی هواشناسی امروز جمعه نیمه جنوبی استان، شهرهای بویین‌زهرا، آوج و تاکستان تحت تاثیر بارندگی قرار دارد و در اواخر ساعات  نیز سامانه بارشی استان قزوین را ترک خواهد کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: