به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین؛ هدایت الله جمالی پور  در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین اظهارداشت: علیرغم مصوباتی که در ستاد مقابله با کرونا تعیین شده و با تلاش دست اندرکاران و کادر درمان متاسفانه آمار افزایش بیماری نشان می دهد اهعدافق ما برآورده نشده و همچنان شاهد روند صعودی بیماری هستیم که باید در این زمینه تصمیمات جدی تری بگیریم.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین، نقش مردم را در مهار کرونا اساسی و کلیدی دانست و گفت: مقابله با این بیماری بدون همکاری همه مردم به نتیجه نمی رسد لذا انتظار داریم مدیران با قاطعیت در اجرای مصوبات جدی باشند و مردم هم همکاری خود را بیشتر کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تمام امکانات و تجهیزات استان باید در خدمت ستاد مقابله با کرونا قرار گیرد و تمام دستگاههای اجرایی و خدماتی در استان قزوین برای اجرای مصوبات این ستاد هم در آماده باش کامل باشند.

استاندار قزوین گفت: در حال حاضر اولویت دستگاه های اجرایی قزوین کنترل و مهار کرونا است و کارهای اجرایی در مرحله بعدی قرار دارد لذا همه مدیران باید با تمام توان و ظرفیت پای کار بوده و نسبت به بهبود وضعیت و کاهش میزان ابتلا و شیوع کرونا برنامه ریزی کنند.

وی با نگرانی از فوت روزانه 500 نفر در کشور بر اثر ویروس کرونا اظهارداشت: با برنامه ریزی انجام شده ستاد توزیع و تامین نیروی عملیاتی در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تشکیل می شود تا ادارات تعدادی از کارمندان خود را برای کنترل و مقابله با کرونا در اختیار ستاد قرار دهند.

استاندار قزوین تصریح کرد: تا اطلاع بعدی هر گونه تجمع و برگزاری مراسم جشن و عروسی و ترحیم ممنوع است و باید به طور جدی از آن جلوگیری شود تا شهد ابتلای افراد بیشتری نباشیم.

وی اضافه کرد: سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی لازم است نسبت به ساماندهی شبکه حمل و نقل عمومی برنامه ریزی مدونی داشته باشند و شبکه اتوبوسرانی تنها مجاز به استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خود بوده و تاکسی ها نیز باید حداکثر ۳ مسافر را جابه جا کنند.

جمالی پور گفت: از روز جمعه تا اطلاع بعدی از تردد خودروهای با پلاک غیر بومی در استان جلوگیری می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: