به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ این تفاهم نامه امروز دوشنبه در دفتر علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور به امضای فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و مددی مدیر کل فنی و حرفه ای استان رسید.

ارتقای مهارت مربیان فنی و حرفه ای در رشته باغداری و باغبانی کشوری به عنوان نماینده رسمی مرکز تربیت مربی کرج ITC ازطریق هم افزایی و بهره برداری از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ازجمله دستاوردهای این تفاهم نامه عنوان شده است.

فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه با هدف مشارکت طرفین در اجرای دوره های مهارت آموزی و آموزشی و ارتقاء سطح  دانش بهره برداران بخش کشاورزی و متقاضیان حرفه آموزی امضا شده است.

وی بیان کرد: در صورت تحقق اهداف این شیوه نامه در سطح استان و همکاری موثر جهاد کشاورزی و ادارات آموزش فنی و حرفه‌ای، با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته، شاهد کارآیی مهارت آموزان و بهره برداران بخش کشاورزی خواهیم بود که این کار نقش بسزایی در افزایش تولید در سال جاری خواهد داشت.

خمسه تصریح کرد: با امضای تفاهم نامه همکاری بین جهاد کشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای، شاهد جهش در تربیت نیروهای ماهر و متخصص در بخش های مختلف کشاورزی استان و کشور خواهیم بود و تلاش می کنیم تا دپارتمان تربیت مربیان باغبانی کشور در قزوین هم راه اندازی شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: ارتقای دانش فعالان بخش کشاورزی از دغدغه ها و نیازهای مستمر این عرصه است و با توجه به ظرفیت های خوب قزوین در بخش کشاورزی، آموزش های فنی و مهارتی این حوزه نیز نیازمند توجه و تقویت بیشتر است که این تفاهم نامه می تواند آنرا محقق کند.

‍ ‍

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: