به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ کارگروه مدیریت پسماند روز سه شنبه با حضور استاندار، شهردار، معاون عمرانی، مدیران کل محیط زیست و استاندارد در استانداری قزوین برگزار شد.

علی فرخزاد در این نشست اظهارداشت: یکی از موضوعات مهم که باید برای آن تدبیر و برنامه ریزی شود تفکیک زباله از مبدا است که با این کار می توانیم وضعیت پسماندها را در استان مدیریت و ساماندهی کنیم.

پسماند 7

وی اضافه کرد: محیط زیست با کمک شهرداری موضوع پسماندها را با جدیت پیگیری می کند که در این زمینه توجه به ساماندهی پسماندهای صنعتی، عفونی و شیمیایی هم در اولویت قرار دارد.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: روزانه بیش از 700 تن زباله در شهرهای استان تولید و به سایت محمد آباد منتقل می شود که در یک سال آینده ظرفیت سایت تکمیل شده و با چالش های جدی روبرو خواهیم شد که بسرعت باید برای بهبود این وضعیت اقدام کنیم.

ساماندهی سایت محمد آباد و اصلاح فرایندها به 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

فرخزاد در ادامه گفت: در حال حاضر زباله 22 شهر و 200 روستا به قزوین منتقل می شود که مقرر شد از این پس به ازای هر کیلو تولید زباله و انتقال به سایت مبلغ 150 تومان از سوی شهرداری های استان به شهرداری قزوین پرداخت شود تا بتوانیم سایت محمد آباد را توسعه داده و مشکلاتش را برطرف کنیم.

پسماند 4

وی بیان کرد: طرح جامع پسماند هم در مرحله بعدی باید در دستور تهیه قرار گیرد تا در دراز مدت بتوانیم چالش های زباله و پسماند را در استان برطرف کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: