به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ نصرت اله علیرضایی فرماندار شهرستان آوج صبح چهارشنبه در دیدار روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی شهرستان آوج که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد، اظهار کرد: آمار عضویت،میزان مراجعه شهروندان به کتابخانه های عمومی و تعداد و  تیراژ کتب با عناوین جدید،همگی بیانگر آن است که میزان مطالعه در جامعه کاهش یافته و سیر نزولی پیدا کرده است و این نشانه ای از یک آسیب و کاستی فرهنگی و اجتماعی در جامعه محسوب می شود.

وی افزود: نظام ارزشی حاکم بر جامعه نشان می دهد که آرمان و اهداف هر جامعه و نسلی چیست؟ و در این میان کتاب ،کتابخوانی و نویسندگان کتب از چندان جایگاهی برخوردار نیستند و در حاشیه و اقلیت به سر می برند.

فرماندار شهرستان آوج گفت: یکی از راه های علاقمند شدن و بالارفتن گرایش مرم  بویژه جوانان به کتاب و کتابخوانی،وجود فضا و بستری برای تضارب آرا و اندیشه های مختلف و بعضا متضاد در عرصه عمومی جامعه است که ضرورت مطالعه را برای ورود به بحث ها و مناقشات نظری بین گروه ها و جریان های مختلف فکری و سیاسی دو چندان می کند.

علیرضایی با اشاره به ضرورت تقویت و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان به منابع و آثار اصلی نویسندگان و صاحب نظران در بخش ها و حوزه های مختلف در ادامه افزود:راه اندازی کتابخانه عمومی در روستای اردلان  از یک ضرورت و اولویت بالایی برخوردار می باشد که انجام و تحقق این مهم در سایه همکاری و مشارکت بخشدار مرکزی، دهیار و شورای اسلامی روستای اردلان و مسئولین فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی شهرستان دست یافتنی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: