به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ در بیست و چهار ساعت گذشته 84 بیمار جدید در بیمارستانهای استان پذیرش شده و بستری شدند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد افراد بستری در بیمارستانهای استان به 560 بیمار کرونایی رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: همچنین 244 مورد قطعی ابتلا به صورت سرپایی شناسایی شده و تعداد بیماران بد حال که در بخش ویژه بستری شده اند نیز به 37 نفر رسیده است.

نامدار گفت: در بیست و چهار ساعت گذشته همچنین 65 بیمار از بیمارستانهای استان ترخیص شده اند.

نامدار 34

فوت 1004 نفر در استان قزوین

وی در ادامه اظهارداشت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا در استان قزوین تعداد افراد بستری به 13 هزار و 976 نفر رسیده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین همچنین تاکنون 1004 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

پروتکلها را رعایت کنید/ از دورهمی خودداری شود

نامدار در ادامه ضمن تاکید جدی در رعایت پروتکل های بهداشتی اضافه کرد: استان قزوین در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد و اعمال محدودیت های بیشتر فقط برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از بحران در موج سوم است لذا از همه شهروندان انتظار داریم به مصوبات ستاد کرونا جدا عمل کنند.

کروناا

وی بیان کرد: تعطیل کردن جشن های عروسی و عزا، برگزار نشدن دورهمی های خانوادگی، ماندن در منزل، حضور نیافتن در بازار و مراکز جمعیتی، رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک، توجه به فاصله گذاری اجتماعی از مواردی است که با توجه به آن می توان از جان خود، خانواده و دیگران محافظت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهارامیدواری کرد با همکاری مردم بتوان از بحران موج سوم بیماری کرونا با خسارات و آسیب های کمتری عبور کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: