به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در مورد آخرین آمار بیماران کرونا در استان اظهارداشت: در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد 80 بیمار جدید در بیمارستانهای استان قزوین بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین 54 بیمار بدحال از نظر تنفس در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

نامدار تصریح کرد: در این مدت 93 بیمار کرونایی که با تلاش پزشکان و کادر درمانی بهبود یافته اند نیز از بیمارستان ترخیص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در خصوص مجموع تعداد افراد بستری در بیمارستانهای استان یادآورشد: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون تعداد 14 هزار و 711 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانها بستری شده و تحت درمان قرار گرفتند.

بیماران کرونا

وی بیان کرد: همچنین موارد قطعی مبتلا به کرونا در استان به 23 هزار و 173 مورد رسیده و در این مدت یک هزار و 74 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

نامدار گفت: موارد محتمل و مشکوک به بیماری کرونا در استان قزوین به 9 هزار و 213 مورد رسیده و تاکنون بیش از  12 هزار و 90 نفر نیز از بیمارستانها ترخیص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهارداشت: از همه شهروندان انتظار داریم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، حتی الامکان در منزل بمانند و از تجمع و تردد در معابر عمومی خودداری کنند.

وی بیان کرد: با مشارکت و همراهی مردم در اجرای دقیق مصوبات کرونا امیدواریم از شرایط قرمز خارج شویم.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: