به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه بررسی وضعیت مسکن مددجویان کمیته امداد استان روز چهارشنبه در استانداری برگزار شد.

هدایت الله جمالی در این جلسه اظهارداشت: محترم شمردن حرکت های اجتماعی در جامعه بسیار اهمیت دارد و برخی کارها دلی و عاطفی است که در کنار کمیته امداد که نقش مهمی در رسیدگی به امور نیازمندان دارد می توان به این گروه رسیدگی کرد.

وی بیان کرد: یک زمان واحدهای صنعتی در اوج تولید بودند ولی با شرایط خاص ایجاد شده امروز دچار بحران هستند که در همین وضعیت نیز هرجا کمبود و مشکلی داریم از صنعتگران کمک می گیریم.

14

استاندار قزوین تصریح کرد: در کار خیر همه باید کمک کنند و تامین ۳ میلیارد تومان برای احداث مسکن،  سرویس و حمام بهداشتی مددجویان رقم درشتی نیست و باید با کمک صنعتگران آن را تامین کنیم. 

وی یادآورشد: کمک به مددجویان یک باور دینی است و باید خیرین را دعوت کنیم تا کارهای عام المنفعه با سرعت  انجام شود.

جمالی پور اضافه کرد: اجبار کردن افراد به انجام کار خیر نه صلاح است و نه درست و کار مکروهی تلقی می شود لذا باید متوجه باشیم که در کمک به دیگران فقط علاقه و انگیزه و نیت خیر لازم است.

وی اظهارداشت: کمک به نیازمندان کاری باور مند، اجتماعی و اعتقادی است و باید بپذیریم در حوزه اجتماعی کم کار کرده ایم و این نقیصه باید جبران شود.

استاندار قزوین یادآورشد: مهمترین حوزه در توسعه کشور حوزه اجتماعی است یعنی باید ببینیم رفتار مردم چگونه است و از ظرفیت همه افراد خیر و گروه های مختلف برای این بخش استفاده کنیم.

وی گفت: بدون شک افرادی که با نیت خالص در امور خیر شرکت می کنند اجر و ثواب معنوی فراوانی نصیب آنها می شود و اگر به امور اجتماعی و کارهای نیک اهمیت ندهیم به توسعه باور جدی نداشته ایم. 

جمالی پور تصریح کرد: کار خیر و دستگیری از نیازمندان ثواب بی نهایتی دارد و ما باید از بزرگان دینی الگو بگیریم و کار خیر را فراموش نکنیم و در محرومیت زدایی تلاش بیشتری داشته باشیم.

13

استاندار قزوین با تقدیر ویژه از خیرین گفت: تاکنون از ظرفیت خیرین در حل مشکلات نیازمندان در تامین جهیزیه، کمک های معیشتی، ساخت مسکن، مدرسه، خرید دستگاه اکسیژن ساز و درمان بیماران بهره برده ایم و گاهی از صنعتگران خجالت می کشیم که تا این حد به آنها درخواست مردمی را ارجاع داده ایم.

جمالی پور در خصوص تامین مسکن مددجویان گفت: اگر بتوانیم خیرین را بدرستی توجیه و هدایت کنیم می توان از ظرفیت سازمان نظام مهندسی، واحدهای صنعتی برای ساخت مسکن، سرویس بهداشتی و حمام استفاده بهتری کرد.

وی بیان کرد: بدون هزینه تحمیل کردن به مردم با کمک خیرین و اتاق بازرگانی می توانیم تعدادی از سرویس های بهداشتی مورد نیاز مددجویان را احداث کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: