به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ ابوالفضل حدادزادگان در این باره اظهارداشت: کانون حسین جان بیش از 25 سال قدمت فعالیت دارد که در کنار پایگاه فرهنگی کانون توحید با توزیع عکس های شهدا، بسته های فرهنگی و دینی در ترویج امور مذهبی فعالیت می کند.

وی بیان کرد: کانون حسین جان از سال 80 فعال شد و از سال 85 فروشگاه توزیعی نیز راه اندازی شد تا تولیدات دینی و محصولات فرهنگی  را در اختیار علاقمندان از اقصی نقاط استان قرار دهد.

حدادزادگان یادآورشد: در حال حاضر در این کانون تعداد 4 جوان به صورت مستقیم مشغول کار شده اند و چون نگاه سودآوری نداریم همین که یک کار ارزشمند دینی ترویج شده و چند جوانان مشغول فعالیت شده اند احساس رضایت می کنیم.

وی اظهارداشت: فروشگاه ما سالهاست در مرکز میدان آزادی قرار دارد و به دلیل سهولت دسترسی در حال حاضر عده کثیری از شهروندان از سالها قبل با این مکان آشنا بوده و براحتی برای تامین اقلام فرهنگی و دینی خود اقدام می کنند.

حدادزادگان گفت: این مکان فقط یک محصول ارائه نمی کند بلکه ما برای تامین درخواست فرهنگی افراد نسبت به توزیع جانماز، مهر، تسبیح، قاب عکس شهدا، نوشت افزار، کتب دینی، بیرق و برقع، ادعیه هم اقدام می کنیم تا کسانی که به این اقلام نیاز دارند به سهولت و با مترین قیمت به آن دسترسی پیدا کنند.

مسئول کانون «حسین جان» در قزوین تصریح کرد: امروز با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این کانون حتی روستائیان با مکان ما آشنا بوده و براحتی برای تهیه اقلام فرهنگی مراجعه می کنند و یک سنگر محصولات فرهنگی و دینی محسوب می شود.

مدیران شهری از فعالیت کانون «حسین جان» حمایت کنند

وی گفت: اخیرا در اجرای طرح نوسازی میدان آزادی پیمانکار شهرداری در طرح خود موضوع جابجایی این مکان فرهنگی را مطرح کرده و قرار نیست این مکان پس از جابجایی، کاربری دیگری داشته باشد و عملا یک محل قدیمی محصولات فرهنگی از فعالیت بازمانده و این کار فرهنگی متوقف خواهد شد که از مسئولان شهرداری و شورای شهر تقاضای مساعدت داریم تا این مکان حفظ شود.

حدادزادگان یادآورشد: همه ما دغدغه امور فرهنگی و دینی را داریم و امیدواریم برای حفظ این پایگاه فرهنگی که فعالان آن بدون نگاه اقتصادی در آن کار می کنند دچار مشکل نشوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: