به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه غدیر( آبیک به چرمشهر) اظهارداشت: تامین ایمنی جاده ها با توسعه آزادراهها و بزرگراهها محقق می شود و در کنار رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می توان به کاهش سوانح کمک کرد.

رئیس پلیس راهور کشور یادآورشد: سوانح جرحی هم برای ما زیانبار است و هزینه های سنگینی به کشور و خانواده ها تحمیل می کند و باید با رفع موانع حادثه خیز در جاده، ایمن سازی مسیرها، تولید کیفی خودرو و ترویج فرهنگ رانندگی از این سوانح کم کنیم.

وی گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده آمار فوتی های ما در سوانح جاده ای از  17 هزار فوتی در سال 97 به کمتر از 16 هزار فوتی رسیده ایم و سوانح جرحی نیز کاهش یافته و تعداد مجروحان نیز از سالانه 365 هزار نفر به 220 هزار مجروح رسیده که این میزان همچنان باید روند نزولی داشته باشد.

image_2021_2_18-14_15_4_291_iYh

هادیانفر اظهارداشت: افتتاح آزاد راه آبیک به چرمشهر از طرح های ملی و مهمی است که می تواند به تسهیل در جابجایی مسافر و کالا در مسیر شمال و شمالغرب و شرق کشور کمک موثری کند و برای کسانی که قصد عبور از حاشیه تهران را بدون ورود به تهران و کرج دارند بار ترافیک را کمتر می کند. 

رئیس پلیس راهور بیان کرد: این آزاد راه ۱۶۰ کیلومتر مسافت دارد و با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران به چرمشهر ورامین و بزرگراه قم- گرمسار متصل می‌شود.

وی افزود: با بهره برداری از این آزادراه، بار ترافیکی و عبور و مرور خودروهای سنگین از آزاد راه‌های استان‌های تهران، البرز و قزوین نیز به نحو چشمگیری کاهش می یابد و بر اساس نظر کارشناسان زمان طی مسیر برای خودروهای سواری تا 90 دقیقه و خودروهای سنگین تا 110 دقیقه کمتر می شود

هادیانفر گفت: صرفه جویی 700 میلیون لیتر سوخت بنزین و 1600 میلیون لیتر گازوئیل از دیگر مزایای راه اندازری این آزادراه است که در اهداف آن اعلام شده است.

رئیس پلیس راهور گفت: ایمنی جاده برای پلیس بسیار جدی است و پلیس وظیفه کنترل جاده را دارد امروز مقرر شد در خدمت وزیر راه و متخصصان و مهندسان وزارت راه و پیمانکار ضمن بازدید از مسیر اشکالات موجود مرتفع شود تا برای روز افتتاح آماده شود.

وی گفت: برای ایمنی مسیر باید نکات فنی و کارشناسی از جمله کنترل شبانه روزی، دید مطلوب  جاده در شب، شیب مناسب، توجه به ورودی و خروجی و سیستم ارتباطی لحاظ شود تا به کاهش سوانح منجر شود.

آزادراه آبیک به چرمشهر موسوم به آزادراه غدیر با 160 کیلومتر مسافت به ارزش 7 هزار میلیارد تومان با قیمت روز از طرح های مهم ملی است که با افتتاح آن بار ترافیکی مسیر ترانزیتی غرب به شرق و جاده ابریشم کاهش خواهد یافت.

آزادراه غدیر، مطابق جدول زمان بندی پیش بینی شده به مرحله اجرا رسیده و هم اکنون بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در اواخر اسفند افتتاح می شود.

یکی از اهداف مهم ساخت آزادراه آبیک به چرمشهر احیای مسیر استراتژیک و کهن جاده ابریشم است که می تواند زمینه ساز توسعه گردشگری داخلی و خارجی شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: