به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علیرضا مهرعلیان در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که عصر یکشنبه در محل فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: شرایط کرونایی در شهرستان قزوین به رنگ نارنجی تغییر یافته و باید با کمک رسانه ها از مردم درخواست کنیم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به کنترل بیماری کمک کنند.

وی اضافه کرد: خودداری از دید و بازدیدهای نوروزی، دورهمی و حضور نیافتن در بازار و مراکز جمعیتی و نیز زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می تواند به کاهش روند بیماری منجر شود.

image_2021_4_4-4_56_18_10_PGF

واکسیناسیون نوبت اول در حال اجراست

رئیس مرکز بهداشت بلندیان قزوین تصریح کرد: عملیات واکسیناسیون با دستورالعمل وزارت بهداشت در استان نیز در حال اجراست و تاکنون در نوبت اول 2622 نفر و در نوبت دوم هم 414 نفر واکسینه شده اند.

مهرعلیان گفت: تاکنون سه موج بیماری کرونا را پشت سر گذاشته ایم و با افزایش تعداد بستری و فوتی ها در آستانه موج چهارم هستیم و اگر عادی انگاری شود دچار چالش های جدی خواهیم شد.

وی بیان کرد: نتیجه بی توجهی شهروندان در اواخر اسفند ماه امروز آشکار شده و متاسفانه تعداد افراد مراجعه کننده به مرکز شهید بلندیان برای تست کرونا افزایش یافته که بیشتر این افراد به صورت خانوادگی مراجعه می کنند.

مهرعلیان یادآورشد: با جرای طرح شهید سلیمانی تعداد افراد بستری تا 80 درصد و فوتی ها تا 79 درصد کاهش یافت و در بخش سرپایی هم تعداد افراد مثبت تا 65 درصد کمتر شد که بیانگر موفقیت این طرح است.

image_2021_4_4-4_7_40_343_0q1

رئیس مرکز شهید بلندیان شهرستان قزوین اظهار داشت: در اسفند ماه سال قبل در رعایت پروتکل های بهداشتی در رده اول کشوری قرار گرفتیم اما امروز با سهل انگاری و بی توجهی در آستانه موج چهارم کرونا هستیم.

19 بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی

وی از شناسایی ویروس جهش یافته در برخی افراد هم خبر داد و گفت: 69 بیمار مشکوک به ابتلا به ویروس جهش یافته در استان شناسایی شد که امروز 19 مورد ابتلای قطعی به این ویروس تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

مهرعلیان اضافه کرد:با مشاهده ویروس جهش یافته در روستای فیشان مراقبت شدید و قرنطینه اهالی انجام شد و توانستیم وضعیت را مدیریت کنیم.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون این بیماری در استان با اولویت خط اول کادر درمانی، افراد بالای 60 سال، سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای در حال اجراست.

نبود اعتبارات و تجهیزات از چالش هاست

رئیس مرکز شهید بلندیان شهرستان قزوین در خصوص مهمترین چالش ها و مشکلات نیز اظهار داشت: نبود اعتبارات کافی، نداشتن فضای فیزیکی مناسب برای جداسازی خدمات کلینیکی و کوویدی، کاهش مشارکت اجتماعی، بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرا نشدن برخی مصوبات از مهمترین چالش های این حوزه است.

Capture

در این جلسه حجت الاسلام فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه ضمن تقدیر از خدمات کادر درمانی و پزشکی استان گفت: کادر درمانی با ایثار نسبت به مراقبت از بیماران ماههاست که تلاش می کنند و منصفانه نیست برخی شهروندان با بی توجهی و سهل انگاری این خدمات را از بین ببرند.

فاطمیان از مدیران اجرایی خواست دوران مسئولیت خود را فرصتی کوتاه برای خدمت رسانی به مردم تلقی کنند و در حل مشکلات مردم تلاش بیشتری کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: