به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی فولیان در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که ظهر شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: آثار توهم زایی و زیانبار مصرف مواد مخدر بر کسی پوشیده نیست و این مواد براحتی می تواند سرمایه های اجتماعی را نابود کند و غفلت از مبارزه بسیار خطرناک است.

وی افزود: اعتیاد از مهمترین و زیان بارترین آسیب های اجتماعی است و برای مبارزه با آن باید همه دستگاهها بسیج شده و مشارکت مردم را نیز جلب کنند.

پیشگیری بهترین راهکار مبارزه با اعتیاد است

فولیان تصریح کرد: ارزان ترین، آسان ترین و بهترین راهکار مبارزه با مواد مخدر پیشگیری است و اگر هر دستگاه و نهادی مسئولیت اجتماعی خود را جدی گرفته و با جلب مشارکت مردم وارد مبارزه شود می توان به دستاوردهای بهتری در کاهش آسیب های این معضل امیدوار بود.

222222

وی گفت: همه دستگاهها باید به ماموریت خود در این عرصه حساس بوده و در مبارزه با پیامدهای مصرف مواد مخدر عزم جدی داشته باشند تا کارها با سرعت بیشتری پیش برود.

فولیان تصریح کرد: اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر در استان با همه زحماتی که کشیده شده به کندی پیش می رود و این روند جوابگوی نیازها نیست و باید موانع را برطرف کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین بیان کرد: به دلیل کمبود ظرفیت کمپ های ترک اعتیاد نتوانسته ایم به نتایج قابل قبولی برسیم و رضایت خانواده ها را جلب کنیم و در این میان تعطیل شدن یکی از مراکز نگهداری معتادان که به صورت تخصصی اداره می شد قابل قبول نیست.

فولیان گفت: تعداد کمپ های موجود در استان جوابگوی نیازها نیست و در این راستا ضمن جلوگیری از تعطیلی کمپ های موجود باید برای راه اندازی کمپ های جدید هم بسرعت اقدام کنیم تا اقدامات انجام شده زیر سوال نرود و نتیجه بخش باشد.

وی اضافه کرد: وقتی براحتی یک کمپ موفق که دارای مجوزر است از چرخه خدمت رسانی خارج می شود باید اذعان کرد راه اندازی یک کمپ جدید بسختی و با هزینه های بیشتری انجام خواهد شد لذا حفظ وضع موجود هم لازم است جدی گرفته شود.

نظارت بر مراکز فروش ضایعات بیشتر شود

فولیان اظهارداشت: گزارش هایی مبنی بر خرید و فروش مواد مخدر در برخی مراکز فروش ضایعاتی دریافت شده که از نیروی انتظامی انتظار داریم با حضور گشت های پلیس نظارت خود بر این امکان را بیشتر کنند.

وی گفت: مجموعه اقدامات بخش درمان باید تقویت شده و تداوم یابد تا معتادان پس از بهبودی و خروج از کمپ دوباره به دام مواد مخدر گرفتار نشوند و این کار مستلزم وجود پزشک در کمپ ها و نظارت درمانی موثر و کارآمد بر نحوه درمان معتادان است.

فولیان 22

حرفه آموزی بهبود یافتگان جدی گرفته شود

فولیان در ادامه با اشاره به اهمیت مهارت آموزی معتادان بهبود یافته گفت: توجه به حرفه آموزی و افزایش مهارت فنی معتادان بهبود یافته و نیز ایجاد اشتغال برای آنها می تواند زمینه بازگشت سریعتر آنها به جامعه را مهیا کند.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین اظهارداشت: 110 کلینیک متادون درمانی در استان داریم که باید نظارت بیشتری بر نحوه توزیع متادون در آنها صورت گیرد تا از بازار سیاه جلوگیری شده و دچار آسیب های بیشتری نشویم.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: