به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، سید حسین بی نیاز، با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه ها در ترغیب مشارکت حداکثری اظهارداشت: رسانه ها ابزار و بازوی توانمندی در راستای روشنگری اجتماعی هستند که در دوره های مختلف همکاری اصحاب رسانه برای انعکاس اخبار انتخاباتی بسیار تأثیرگذار بوده اند.

وی تصریح کرد: انتخابات تجلی گاه و عرصه بروز و ظهور حضور مردم است و هرچه فرد یا افراد با آرا قویتری انتخاب شوند مسئولیت منتخبین سنگین تر می شود لذا باید تلاش کنیم زمینه شفاف سازی در اطلاع رسانی فراهم شود.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان قزوین یادآورشد: موضوع معیشت مردم و مشکلات سخت اقتصادی، با توجه به اعمال تحریم های ظالمانه، شرایط سختی را رقم زده و شاید برخی بی تدبیری ها و کوتاهی مسئولان موجب انتقاد مزردم شده اما باید اذعان داشت که تحریم و فشارهای اقتصادی دشمنان در ایجاد این شرایط بسیار موثر بوده است.

بی نیاز گفت: با توجه به اینکه موج چهارم کرونا بعد از تعطیلات ایام نوروز شدت گرفت و موجب نگرانی و وحشت مردم شد که حضور در جامعه شدت این بیماری را بیشتر نکند که با برنامه ریزی درست و استفاده از ظرفیت گروههای جهادی و درمانی، شرایط موجود را بهبود بخشید.

وی افزود: این آرامش خیال را به همه شهروندان می دهیم که برای حفظ سلامت هم استانی های عزیز که خط قرمز ما است، با برگزاری انتخابات الکترونیک و افزایش ۲۵ درصدی تعداد شعبات، هیچ مشکلی وجود ندارد.

برگزاری جلسات متعدد برای تولید محتوا و برنامه های انتخاباتی

بی نیاز در ادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از برهه ها شرایط سختی در کشور حاکم بوده عنوان کرد: در بزنگاه های سخت، مردم با حضور خود، از انقلاب و نظام حمایت کرده اند و پیش بینی می شود حضور مردم جواب محکمی برای دشمنان خواهد بود.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان قزوین افزود: وظیفه کمیته اطلاع رسانی نسبت به دوره های گذشته سخت تر شده لذا با برگزاری جلسات متعدد و تولید محتوا جهت ارائه خدمات بهتر، بیش از شش هزار پوستر چاپ و با استفاده از ظرفیت شهرداری قزوین،  سازمان صمت، اتاق بازرگانی قزوین و شرکت شهرک های صنعتی بین واحد‌های تولیدی و شرکت ها با هدف ایجاد شور انتخاباتی توزیع شد و امیدوارم توانسته باشیم به بخشی از وظایف خود عمل کنیم.

۸۱۷ نفر در شوراهای شهر رقابت می کنند

بی نیاز اضافه کرد: در انتخابات شورای اسلامی شهر ۹۶۴ نفر در استان ثبت نامی داشتیم که ۸۵۵ نفر تأیید و ۳۸ نفر انصراف و ۸۱۷ نفر آماده رقابت شدند.

راه اندازی کارناوال و تجمع انتخاباتی ممنوع است

وی اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و ستاد انتخابات کشور مبنی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و انتخاباتی، راه اندازی کارناوال و تجمعات انتخابات ممنوع بوده و با متخلفین برابر قانون رفتار خواهد شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: