حلاج زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری برنا:

هنرمندان ایرانی مقیم خارج برای بازگشت به کشور هیچ مشکلی ندارند/ در این زمینه با دادستان کل کشور هماهنگ شده است

هنرمندان ایرانی مقیم خارج برای بازگشت به کشور هیچ مشکلی ندارند/ در این زمینه با دادستان کل کشور هماهنگ شده است

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفت: با دیدار انجام شده با دادستان کل کشور هنرمندان قبل از انقلاب مقیم خارج از کشور که مرتکب جرم و جنایت نشده اند برای بازگشت به ایران هیچ مشکلی ندارند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سید مجید حلاج زاده در خصوص دیدار با دادستان کشور برای هماهنگی بیشتردر زمینه بازگشت هنرمندان ایرانی خارج از کشور اظهار داشت: همان گونه که در مصاحبه های قبلی عنوان شده بود هنرمندان ایرانی خارج از کشور( خواننده و بازیگران قبل از انقلاب) برای بازگشت و اقامت در ایران هیچ مشکلی ندارند و با تغییر دولت جدید این موضوع را با دادستان کل کشور هم مطرح کردیم تا هیچ شائبه ای در این خصوص برای افراد باقی نماند.

وی افزود: در حال حاضر هنرمندان زیادی اعم از خواننده، بازیگر قبل از انقلاب در خارج از کشور مقیم هستند که عده ای از آنها علاقمند بازگشت به کشور هستند اما با تبلیغات سوء دشمنان که القا کرده اند که اگر خواننده یا هنرپیشه ای بازگردد دستگیر شده و مجازات می شود از تصمیم خود پشیمان شده اند.

حلاج زاده یادآورشد: اخیرا در دیداری که با حجت الاسلام منتظری دادستان محترم کل کشور داشتم، این موضوع مطرح شد و ایشان هم تاکید داشت هنرمندانی که جرم و جنایت و تخلف اقتصادی و کلاهبرداری نداشته اند برای بازگشت به ایران هیچ مشکلی ندارند و می توانند با آرامش و اطمینان خاطر به ایران سفر کرده و با خانواده، اقوام و بستگان خود ملاقات کرده و یا اقامت دائم داشته باشند.

image_2021_11_10-0_45_16_447_3MB

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور اظهارداشت: اخیرا از سوی یک نفر از خوانندگان قبل از انقلاب(  آقای حسن شماعی زاده) با من تماس گرفته شد و خواستار پیگیری وضعیت  مصادره املاک خود شدند که ما هم از مسیر قانونی آن را دنبال می کنیم تا اگر حقی دارند اعاده شود.

وی بیان کرد: بار دیگر اعلام می کنیم همه خوانندگان و هنرپیشگان قبل از انقلاب که هیچ جرم و جنایتی مرتکب نشده اند و تخلف اقتصادی ندارند می تواندد برای بازگشت و سفر به ایران بدون هیچ نگرانی به آرزوی خود دست یابند.

حلاج زاده اظهارداشت: دادستان کل کشور هم به من ابلاغ کردند که از سوی ایشان اعلام کنیم که ایرانیان خارج از کشور برای بازگشت به کشورشان هیچ مشکلی ندارند و بهتر است به تبلیغات دروغین دشمنان توجه نکنند و بدانند این کشور متعلق به همه ایرانیانی است که دغدغه میهن دارند و می خواهند در کمال آرامش و امنیت در زیر لوای قانون زندگی خوبی در ایران داشته باشند.

دبیر کمیته حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور گفت: حتی از آقای بهروز وثوقی دعوت کردم به ایران سفر کنند و از مرکز ما هم دیدن کنند شاید حضور ایشان اطمینان خاطری برای سایر هنرمندان باشد که ایران اسلامی امن ترین کشور برای ایرانیان و حتی سایر مردم جهان است.

حلاج زاده تصریح کرد: هنرمندان متعددی اخیرا با این مرکز تماس گرفته اند و شرایط سفر و بازگشت به کشورشان را جویا شده اند و ما هم واقعیت ها را منعکس کرده ایم و انتظار داریم به تبلیغات دروغین بدخواهان توجه نکنند و با سفر به کشور از واقعیت های جامعه اطلاعات بیشتری کسب کنند.

123

صدور پاسپورت برای خواننده شهرام( شب پره)

وی بیان کرد: همچنین در دیداری که با دکتر عاطفت سرپرست دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا صورت گرفت ایشان هم اعلام کردند که دفتر حافظ منافع نیز برای صدور گذرنامه ایرانیانیان که قصد سفر به کشور را دارند همکاری همه جانبه خواهد داشت و کار  آنها تسریع می شود.و اعلام داشتند که پاسپورت شهرام شب پره هم صادرشده و در اختیار ایشان قراردارد.

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور اظهارداشت: بدون تردید هنرمندان ایرانی مقیم خارج از کشور با یک سفر به وطن خود با واقعیت های زیادی آشنا خواهند شد که می تواند زمینه تغییر نگرش آنها را مهیا کرده و شاید همین افراد بتوانند سفیران خوبی برای سایر هنرمندان قبل از انقلاب باشند که هیچ مشکلی برای حضور کسانی که تخلفی نداشته اند در ایران وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده