به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمد رستمی در این باره اظهار داشت: بر اساس اعلام معاون محترم فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برنامه محوری و ملی امسال رونمایی از تفریظ مقام معظم رهبری بر کتاب خاطرات یکی از مادران شهید گرانقدردفاع مقدس است که این آئین علاوه بر مرکز بصورت همزمان در سراسر کشور برگزارو ازنویسندگان و ناشرین برتر استان در حوزه ادبیات پایداری وشهدا نیز تقدیر خواهد شد.

وی افزود: پویش استانی «جای خالی را با کتاب خوب پرکنیم » به مناسبت هفته کتاب نیز برگزار خواهد شد که جزئیات فراخوان این پویش در هفته کتاب منتشر می شود.

رستمی تصریح کرد: برنامه محوری استان در این هفته برگزاری مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب سال استان قزوین است که این دوره از کتاب سال استان به منظور بزرگداشت دکتر احسان اشراقی به نام این چهره ماندگار استان نامگذاری شده است.

وی گفت: در این مراسم از خالقان برتر کتاب استان در 10 رشته دیویی و بخش کودک و نوجوان به صورت ویژه و از فعالان و مروجان کتاب و  کتاب خوانی و ناشران برتر استان درحاشیه این مراسم تجلیل خواهد شد.

رستمی یادآورشد: یکی ازبرنامه های خلاقانه معاونت فرهنگی و رسانه در این دوره، رونمایی از 50 عنوان کتاب های صوتی است که این کار به همت این معاونت و همکاری موسسات فرهنگی مجد آئین نواشراق و سیمرغ سخن به شکل حرفه ای تهیه شده است.

hhe2735-day-book

معاون فرهنگی ورسانه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: در تهیه این کتابها برخی از مجریان توانمند صدا وسیمای استان  همکاری داشته اند و این مجموعه با عنوان«راوی» برای اولین بار در استان قزوین با حمایت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهیه شده است.

وی بیان کرد: برگزاری مسابقه کتاب خوانی و کارگاه های آموزشی و دیداربا کتابفروشان فعال استان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این حوزه است.

رستمی اظهارداشت: همجنین با توجه به آغاز طرح پاییزه کتاب در هفته کتابخوانی تلاش شده با همکاری ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ها، زمینه مشارکت کتابفروشی های شهرستان ها در طرح پاییزه کتاب افزایش یابد تا  دسترسی مردم شریف استان در همه مناطق برای خرید کتاب و استفاده از یارانه 60 هزارتومانی که برای هر نفر در نظر گرفته شده با سهولت بیشتری انجام شود.

وی بیان کرد: با توجه به امکان خرید غیر حضوری کتاب که اکثر شرکت کنند گان در این طرح برای مشتریان خود فراهم کرده اند، علاقمندان می توانند از این طریق نیز کتب های مورد علاقه خود را خریداری کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: