رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در اولویت برنامه های دولت است

امام جمعه موقت قزوین گفت: رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مهمترین تصمیم و اراده دولت در شرایط کنونی است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام سید مهدی خضری در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزارشد ضمن تسلیت ایام فاطمه (س) گفت: با سیاهپوش کردن سردرب خانه ها، حسینه ها، معابر عمومی و مساجد بایستی مردم هم در مناسبتها مشارکت کنند و فضای شهر هماهنگ با ایام عزاداری به شعارهای دینی مزین شود.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: امروز کشور با مشکلات زیادی در عرصه اقتصادی و معیشتی مردم روبروست که بخش زیادی از آن ناشی از مدیریت های غلط گذشته است و دولت کنونی همه عزم و تلاش خود را به کار گرفته تا گره گشای مشکلات باشد.

وی بیان کرد: هرچند مشکلات اقتصادی یک شبه قابل حل شدن نیست و بایستی با برنامه ریزی مدون و ریل گذاری و بستر سازی بتوان بتدریج از چالش ها خارج شد.

حجت الاسلام خضری افزود: امروز از سوی دولت یک جراحی مدیریتی در کشور در حال انجام است و بایستی با اصلاح نظام توزیع خدمات و یارانه و حذف نظام دلالی بتوان به دستاوردهای مناسبی دست یافت.

وی گفت: آمارها نشان می دهد در یک موضوع بیش از ۶۳ میلیارد دلار یارانه پنهان به جیب افراد مرفه و متمول جامعه ریخته می شود که این رویکرد عادلانه نیست و باید اصلاح شود.

امام جمعه موقت قزوین تاکید کرد: دولت باید در مورد فشار اقتصادی و گرانی ها که مردم را دچار چالش کرده فکری کند و نگذارد بیش از این به مردم کم درآمد فشار وارد شود.

حجت الاسلام خضری در ادامه گفت: دشمن در همه شرایط دنبال تهدیدهای جدید است و امروز هم به گونه ای جنگ علیه نظام و انقلاب را طراحی کرده که ممکن است برخی از خودی ها هم در این طراحی نقش داشته باشند.

وی اضافه کرد: باید مراقب شیطنت افرادی باشیم که این روزها با جنگ روایت ها و وارونه نشان دادن حقایق می خواهند وانمود کنند که نظام دیگر نمی تواند مشکلاتش را حل کند در حال که با هوشیاری و اتکا به همه ظرفیت های داخلی می توانیم از تنگناهای اقتصادی عبور کنیم.

خضری بیان کرد: رفع تحریم‌های ظالمانه، گام ورود به مذاکرات هسته‌ای است و امیدواریم تیم مذاکره کننده همچنان در مواضع به حق خود ثابت قدم باشند.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: از دولت انقلابی انتظار داریم در مسیراصلاح امور به گونه ای برنامه ریزی کند تا فشار بیشتری به طبقات ضعیف جامعه وارد نشود.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار قزوین

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار قزوین

  اخبار برگزیده