افزایش مهارت و دانش رانندگان وانت موجب کاهش حوادث ناشی از کار می شود

رئیس انجمن صنفی وانت استان قزوین گفت: با افزایش مهارت و دانش رانندگان وانت ضمن کاهش سوانح و آسیب های ناشی از کار به سلامت و تقویت امنیت فعالیت های رانندگان نیز کمک می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ به مناسبت روز ایمنی و حمل و نقل جلسه توجیهی رانندگان وانت استان قزوین روز سه شنبه در محل انجمن صنفی کارگری رانندگان وانت استان قزوین برگزار شد.

در این جلسه که سیارمه مسئول انجمن ایمنی رانندگان استان، محمدی رئیس انجمن صنفی وانت استان قزوین و جمعی از رانندگان حضور داشتند چند فیلم کوتاه آموزشی در خصوص ایمنی سفر، نوه بستن بار، نحوه رانندگی در جاده با بارهای سنگین و سایر فعالیتها پخش شد.

image_2022_4_26-9_21_8_913_VAi

در ادامه رضا محمدی اظهارداشت: رانندگان وانت از فعالان عرصه اقتصادی هستند که با تلاش شبانه روزی سعی می کنند در جابجایی کالا و بار سهم خود را در اقتصاد کشور و استان ایفا کنند.

محمدی تصریح کرد: از آنجا که این گروه در معرض آسیب و حوادث مستمر هستند لذا ارتقای مهارت و دانش رانندگان در خصوص نحوه رانندگی، بستن بار و سایر مهارتهای مورد نیاز می تواند ضمن کاهش آسیب های موجود به سلامت رانندگان و تردد ایمن کمک کند.

image_2022_4_26-9_20_12_959_fzo

رئیس انجمن صنفی وانت استان قزوین یادآورشد: مناسبت های مختلف بویژه روز حمل و نقل فرصت مناسبی است تا رانندگان را با مهارتهای مختلف آشنا کنیم و به طور مستمر با توزیع وسایل مورد نیاز ایمنی از جمله شبرنگ، طناب های بستن بار، کپسول آتش نشانی و فیلم های کوتاه آموزشی به افزایش آگاهی و دانش رانندگان اقدام می شود.

وی بیان کرد: در سراسر کشور حدود یک میلیون و در استان قزوین 12 هزار راننده وانت فعالیت می کنند که آموزش آنها در خصوص مقررات راهنمایی و رانندگی و ایمنی در سفر می تواند در کاهش خسارتها و آسیب های این عرصه نقش آفرین باشد.

در ادامه وسایل ایمنی از جمله کپسول آتش نشانی، طناب بستن بار و شبرنگ میان رانندگان وانت توزیع شد.

انتهای پیام

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار قزوین

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار قزوین

  اخبار برگزیده