۲۴ محکوم مالی شهرستان آبیک نیازمند کمک خیرین هستند/ کمک بیش از ۷۰۰ میلیونی در جشن گلریزان

رئیس دادگستری شهرستان آبیک گفت: هم‌اکنون ۲۴ محکوم شهرستان آبیک به دلیل عجز از پرداخت دیون خود از طریق اجرای احکام مدنی دادگستری این شهرستان در زندان به سر می برند، که امیدواریم با کمک خیرین و گذشت شکات از بخشی از حقوق حقه بتوانیم در طی سال شرایط آزادی آنها را فراهم سازیم.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ داود قلعه‌قوند در جشن گلریزان شهرستان آبیک که در محل نمازخانه دادگستری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دستگیری از افراد نیازمند و کمک به دیگران یکی از سنت‌ها و تاکیدات دین مبین اسلام است و در جامعه امروز کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی یکی از مصادیق ترویج و زنده‌ نگه داشتن این سنت حسنه است.

وی افزود: ما بر این باوریم که حبس و زندان همیشه راهکار مناسبی برای اصلاح فرد نیست و از زمانی که فردی از روی غفلت و ناآگاهی مرتکب جرائم غیر عمد شده و یا به دلیل محکومیت مالی به زندان گرفتار می شود، باید برای آزادی او نیز تلاش کنیم.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان کرد: همانگونه که در آیات الهی آمده است؛ ارزش و ثواب یک ریال انفاق حداقل دو برابر و حداکثر هفتصد برابر می‌شود، اما اگر صرفاً در بانک سرمایه‌گذاری شود سودش حداکثر بیست درصد خواهد بود، که این نشان دهنده ارزش انفاق و تاثیر آن در زندگی افراد است.

رئیس دادگستری آبیک همچنین بیان کرد: در سال گذشته ۱۲ محکوم جرائم غیرعمد و مالی شهرستان آبیک با کمک های خیرین و ستاد دیه استان از زندان آزاد شدند که بحمدالله در سال جاری هیچ محکوم جرائم غیر عمد از شهرستان آبیک در زندان به سر نمی برند.

قلعه‌قوند در ادامه اعلام داشت: هم‌اکنون ۲۴ محکوم شهرستان آبیک به دلیل عجز از پرداخت دیون خود از طریق اجرای احکام مدنی دادگستری این شهرستان در زندان به سر می برند، که امیدواریم با کمک خیرین و گذشت شکات از بخشی از حقوق حقه بتوانیم در طی سال شرایط آزادی آنها را فراهم سازیم.

رئیس دادگستری شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: خیرین شهرستان در کارهای خداپسندانه همیشه پیش‌قدم هستند و از این حیث قدردان آنها هستیم و امیدواریم نیات خیرخواهانه آنها در طی سال نیز برای آزادی زندانیان ادامه داشته و معطوف به برگزاری جشن ‌گلریزان نباشد، تا بتوانیم در طی سال نیز موجبات آزادی مددجویان بیشتری را با کمک های ستاد مردمی دیه استان فراهم آوریم.

گفتنی‌ است در پایان این مراسم، خیرین کمک‌های بیش از ۷۰۰ میلیون تومانی خود را برای آزادی مددجویان شهرستان آبیک هدیه کردند و همچنین هزینه بیست و چهارمین مرحله رزمایش کمک مومنانه این شهرستان به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان نیز به این موضوع اختصاص داده شد.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار قزوین

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار قزوین

  اخبار برگزیده