عبور از پیک تابستان نیازمند کاهش 10 درصدی مصرف برق توسط مشترکان است

مدیر برق شهرستان قزوین گفت: برای عبور از پیک تابستان باید مصرف مشترکان خانگی و نیز بخش دولتی حداقل 10 درصد کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ علی احمدی در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که روز چهارشنبه در فرمانداری برگزار شد اظهارداشت: افزایش مصرف برق تا 14 هزار مگاوات در کشور نگران کننده است و در این میان میزان کمبود در استان قزوین نیز 250 مگاوات است که بایستی از محل صرفه جویی جبران شود.

احمدی تصریح کرد: پیک مصرف حدود 850 مگاوات است که سهم ما 600 مگاوات است و ما در استان باید بتوانیم کمبود 250 مگاواتی را با همکاری مردم مدیریت و کنترل کنیم.

1414

مدیر برق شهرستان قزوین یادآورشد: تویلد انرژی در استان 2300 مگاوات است و مصرف تا سه برابر بیشتر شده و با هماهنگی انجام شده بایستی در ادارات در ساعات اداری حداقل 10 درصد و در ساعات غیر اداری حدود 30 درصد نسبت به سال قبل در مصرف صرفه جویی شود.

کاهش ساعات کار ادارات 

احمدی گفت: در این راستا ساعات حضور کارمندان در ادارات نیز کاهش یافته و از ساعت 7 صبح تا 13.30 تعیین شده تا بتوانیم مصرف را مدیریت کنیم.

این مسئول بیان کرد: موضوع صرفه جویی مصرف برق در ادارات به صورت مستمر ارزیابی و رصد شده و اگر مدیریت مصرف صورت نگیرد برخورد خواهد شد.

مدیر برق شهرستان قزوین یادآورشد: تعدیل روشنایی معابر و بوستانها، خیابانهای اصلی و بلوارها تا 50 درصد در دستور کار است و از سال گذشته نیز نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان پرمصرف و نیز صنایع و چاههای کشاورزی نیز انجام شده است.

250 میلیارد تومان مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین

احمدی اظهارداشت: افزایش مصرف برق توسط مشترکان و نیز وصول نشدن مطالبات این شرکت که بالغ بر 250 میلیارد تومان می شود در خدمت رسانی مشکل ساز شده که امیدواریم مشترکان بدهکار که بخشی از آنها بخش دولتی و ادارات هستند نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند تا خدمت رسانی این شرکت دچار رکود و توقف نشود.

33332211

وی اظهارامیدواری کرد با همکاری مشترکان صنعتی، کشاورزی، خانگی و دولتی و صرفه جویی حداقل 10 درصدی از پیک تابستان به سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام 

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده