برق چاههای کشاورزی به هیچ عنوان در فصل برداشت قطع نشود

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در فصل برداشت محصول کشاورزی مراقب باشیم به هیچ عنوان برق چاههای کشاورزی و آب کانال قطع نشود تا بهره برداران آَُسیب نبینند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ نشست مجمع نمایندگان استان قزوین با مدیران صنعت آب و برق روز پنجشنبه در شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار شد.

در این نشست که رجب رحمانی، لطف الله سیاهکلی، روح الله عباسپور و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای، بیرنوندی مدیرعامل ابفا، فرهور مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی، خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق و خلج مدیر شرکت برق منطقه ای زنجان، حضور داشتند در خصوص ظرفیت ها و چالش های حوزه آب و برق در استان بحث و تبادل نظر شد.

لطف الله سیاهکلی در این نشست اظهارداشت: انرژی نیاز اصلی و زیرساخت هر توسعه ای در کشور تلقی می شود و باید در این عرصه سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد تا نیازهای آینده در بخش های مختلف را تامین کنیم.

image_2022_6_9-11_37_31_769_fKj

وی اضافه کرد: خوشبختانه وضعیت کلی مدیریت دستگاههای اجرایی در استان بهتر شده و مطلوب است و مدیران با تلاش شبانه روزی در صدد خدمت به مردم هستند و ما نیز باید کمک کنیم تا شرایط بهتر شود.

سیاهکلی گفت: وضعیت اعتباری استان هرچند هنوز مطلوب نیست اما نسبت به گذشته بهتر شده و با مصوبات سفر رئیس جمهور بسیار امیدواریم تکمیل طرح های عمرانی و خدماتی تسریع شود.

نظارت بر فعالیت پیمانکاران بیشتر شود

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارداشت: مدیران توانمند در صنعت آب و برق باید در نحوه هزینه کرد اعتبارات نیز دقت لازم را انجام دهند زیرا دیگر فرصت و اجازه خطا و اشتباه نداریم و باید عقب ماندگی گذشته را نیز جبران کنیم.

سیاهکلی یادآورشد: در کنار مدیریت و برنامه ریزی اصولی، نگاه کارشناسی در امور، هزینه کردن منطقی اعتبارات، باید مراقب باشیم هیچ هزینه ای هدر نرود و در جای خود مصرف شود و در واگذاری طرح ها نیز لازم است اهلیت و کارآمدی و سلامت پیمانکاران مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: پیشنهاد می کنیم طرحهای با اعتبارات زیر 500 میلیون تومان به دهیاری ها واگذار شود تا خودشان مدیریت و هزینه کنند که با این روش می توانیم ضمن صرفه جویی در هزینه ها به تسریع در اجرای طرحها نیز کمک کنیم.

image_2022_6_9-12_2_59_929_MFV

زیرساخت انرژی در اقدام ملی مسکن تامین شود

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت تامین برق مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: در شهرک مهرگان از پست موبایل برای تامین برق استفاده شده که به صورت موقت است و برای پاسخگویی به نیازهای جدید و اجرای طرح اقدام ملی مسکن حتما بایستی پست ثابت برق احداث شود که از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان انتظار داریم در این زمینه اقدام کنند.

سیاهکلی اضافه کرد: اجرای این زیرساخت حدود 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و بایستی از سوی شرکت برق منطقه ای زنجان و کمک راه و شهرسازی تامین شود و برای احداث پست فوق توزیع در شهرک صنعتی کوهین هم تاکید جدی داریم.

image_2022_6_9-12_2_22_239_BSH

برق چاههای کشاورزی به هیچ عنوان قطع نشود

وی خطاب به مدیران عامل شرکت توزیع نیروی برق و آب منطقه ای استان گفت: در شرایط سختی قرار داریم و در این وضعیت که فصل برداشت محصول کشاورزان است تاکید جدی داریم که برق چاههای کشاورزی در این روزها به هیچ عنوان قطع نشود و آب کانال نیز بایستی به بهره برداران برسد تا معیشت آنها آسیب نبیند.

در ادامه این نشست نمایندگان و مدیران صنعت آب و برق استان از رصد خانه تازه تاسیس آب در شرکت آب منطقه ای قزوین دیدن کردند.

انتهای پیام

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده